silvini

Czeski cykl zawodów na nartorolkach Silvini Skiroll Classics to 10 biegów stylem kalsycznym u naszych południowych sąsiadów. Po sześciu dotychczas rozegranych zawodach w kalsyfikacji generalnej prowadzą Adela Boudikova z Atlas Craft Team oraz Stanislav Rezac z Silvini Madshus Team.

 

Rozegrane dotychczas etapy to Velke Karlovice, Pustevny, Praded, Dlouha Strana, Serlich i Serlich II.

W kategorii mężczyzn najwięcej punktów ma na koncie Stanislav Rezac, jego zdobycz to 1140 oczek. Drugą lokatę zajmuje Vaclav Sedlacek (także Silvini Madshus Team) z 900 punktami. 50 mniej ma trzeci w rankingu Silvini Daniel Maka z Atlas Craft Team. Kolejne lokaty także dla atlasowców, w kolejności Jiri Harcuba (770pkt) i Jiri Rocarek (585). Pierwszą szóstkę zamyka Michal Vank z Sun Sport Brno.

W pierwszej trzydziestce klasyfikacji znajduje się dwóch Polaków z team nabiegowkach.pl, Jacek Mederski na miejscu piętnastym i Marek Tokarczyk na szesnastym. Panowie mają na swoim koncie pięć z sześciu rozegranych zawodów, nie startowali tylko w uphillu na Pradziada (Praded). Szkoda tej absencji, patrząc na punktację obaj mieliby realne szanse na miejsce w pierwszej dziesiątce.

W kalsyfikacji generalnej mężczyzn łącznie sklasyfikowano 76 zawodników.

SILVINI RANKING MEN (6)

 

Kategoria kobiet to prowadzenie Czeszki Adeli Boudikovej z Atlas Craft Team, która w pieciu z sześciu rozegranych startach zgromadziła 830 punktów. Tylko o dziesięć punktów za Czeszką znajduje się Jadwiga Grynkiewicz z team nabiegowkach.pl. Trzecia lokata to Klara Moravcova z Silvini Madshus Team. Kolejne dwie lokaty należą do Polek Katarzyny Witek i Alicji Rolskiej (obie nabiegowkach.pl), szóstkę zamyka zwyciężczyni dwóch ostatnich etapów na Serlich Katerina Smutna z Santander Team.

W gronie dwudziestu klasyfikowanych zawodniczek jest aż pięć Polek, gratulujemy.

SILVINI RANKING WOMEN (6)

 

Klasyfikacja Silvini Skiroll Classics to także, lub przedewszystkim klasyfikacja teamów.

Sklasyfikowano ich jak dotychczas dziewięć, na prowadzeniu znajduje się Atlas Craft Team z 3555 punktami na koncie. Team współorganizatora cyklu Silvini Madshus Team zajmuje drugie miejsce z 3365 punktami. Team nabiegowkach.pl (pierwszy) zajmuje trzeci stopień podium ze zdobyczą wynoszącą 2620 punktów.

W klasyfikacji teamów, nie jest sklasyfikowany Team Santander, którego zawodniczka Katerina Smutna wygrała ostatnie dwa biegi na Serlich, nie był oficjalnie zgłoszony do zawodów.

SILVINI RANKING TEAM (6)

 

Przed zawodniczkami i zawodnikami jeszcze cztery etapy cyklu: Cerna Hora, Spindlerovka, Kristina i Jested. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

 

kace