silvini

Piąty etap nartorolkowego cyklu Silvini Skiroll Classics to 10 kilometrowy uphill na Serlich. Ponownie dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Polski. Marek Tokarczyk wygrał kategorię mężczyzn +50, wyprzedzając o 6 dziesiątych sekundy Jacka Mederskiego (obaj team nabiegowkach.pl). Gratulujemy.

 

Dzisiejszy Uphill na Serlich toczył się pod dyktando czeskich zawodników. Bieg główny to zwycięstwo Stanisława Rezacza z Silvini Madshus Team, przed Petrem Novakiem z Novak Team i kolejnym zawodnikiem teamu Silvini Vaclavem Sedlackiem. Najlepszy z polaków był Władysław Olszowski (team nabiegowkach.pl), który został skalsyfikowany na 18 miejscu.

Bieg kobiet wygrałą powracająca po latach do reprezentacji Czech Katerina Smutna (ostatnio reprezentowała Austrię), przed Sandrą Schutezovą i Adela Boudikową.

 

Jak pobiegali Polacy. Kategorię mężczyzn +50 wygrał wspomniany już wyżej Marek Tokarczyk minimalnie wyprzedzając na mecie swojego teamowego kolegę Jacka Mederskiego. Panowie od dłuższego czasu są nierozłączni w poszczególnych zawodach, może czas na zwycięstwo Mederskiego?

Bardzo dobrze zaprezentowała się w biegu kobiet Kasia Witek (także team nabiegowkach.pl), która zajęła w nim szóste miejsce. Kasi przegrała wprawdzie około ośmiu minut do Smutnej, jednak pamiętajmy, że Smutna to jedna z czołowych biegaczek maratońskich na nartach i niedawna uczestniczka Pucharu Świata, towarzystwo doborowe, tym bardziej doceniamy sukces warszawianki.

WYNIKI ZAWODÓW

 

kace