Na zakończenie Festiwalu BLINK zaplanowano najbardziej widowiskową konkurencję czyli sprint. Biathloniści rywalizowali natomiast w niemniej widowiskowym supersprincie. Wygrali Francuz Richard Jouve i Maiken Caspersen Falla. W rywalizacji biathlonistów triumfowali Marie Dorin-Habert oraz Vetle Sjaa Christiansen.

 

Wśród mężczyzn trzeba było przeprowadzić eliminacje, natomiast u pań zdecydowano się rozszeżyć składy ćwierćfinałów o kilka dodatkowych zawodniczek. Dalej rywalizacja przebiegała już jak w typowym sprincie.

 

W finałowym biegu panów wygrał Francuz Richard Jouve pokonując zawodników gospodarzy. Na drugim miejscu finiszował Kasper Stadaas, a na najniższym stopniu podium uplasował się Eirik Brandsdal. Na czwartej pozycji dobiegł Pål Golberg, piąty był Gjøran Tefre, a stawkę finałowego biegu zamknął Håvard Solås Taugbøl.

 

Udział w zawodach na ćwierćfinale zakończył Maciej Staręga, który w swoim biegu zajął trzecie miejsce ulegając tylko zwycięzcy zawodów oraz Aleksandrowi Emilowi Dyrbergowi Ek. Polak w pokonanym polu zostawił Sindre Folkvorda, Sebastiana Eisenlauera i Finn Hågen Krogha. Bieg z udziałem naszego reprezentanta był co prawda drugim pod względem tempa, ale szans konkurencji nie dali uczestnicy czwartego ćwierćfinału. Zwycięzca Federico Pellegrino narzucił w nim takie tempo, że nawet ostatni zawodnik z tego biegu był szybszy niż zwycięzca, któregokolwiek z pozostałych.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Najlepsza w rywalizacji kobiet okazała się Maiken Caspersen Falla, która pokonała Niemki Sandrę Ringwald i Denise Herrmann. Na miejscu czwartym finiszowała Tiril Udnes Weng, piąta była Katja Visnar ze Słowenii, a finałową rywalizację zamknęła Szwedka Linn Soemskar. 

 

WYNIKI KOBIET

 

Jeżeli chodzi o biathlon to finałową rywalizację pań wygrała Marie Dorin-Habert z Francji przed swoją rodaczką Anais Bescond oraz Marthe Olsbu z Norwegii.

 

Wśród panów najlepsi byli Norwegowie, wygrał Vetle Sjaa Christiansen, a drugi był Tore Leren. Na najniższym stopniu podium uplasował się Szwed Fredrik Lindstroem.

 

WYNIKI KOBIET                   WYNIKI MĘŻCZYZN

 

foto: blinkfestivalen.no

 

huk