nartorolki

Pierwszy weekend cyklu Silvini Skiroll Classics na nartorolkach u naszych południowych sąsiadów to zawody w Velkych Karlovicach i Pustevnach. Oba biegi główne wygrał Stanisław Rezacz z Silvini Madshus Team, dobrze zaprezentowali się zawodnicy team nabiegowkach.pl.

 

Pierwszy sobotni bieg to dystans 28 kilometrów z niewielkim 150 metrowym przewyższeniem. Zawodnicy startowali ze ścieżki rowerowej w Vsetninie, meta miała miejsce w Velkych Karlovicach, gdzie zimą rozgrywany jest bieg narciarski Karlovska 50, nazywana czeską Marcialongą. O to, żeby wszystkim zawodnikom było ciepło postarał się swoim tempem Stanisław Rezacz. Krótko po starcie wyścigu 85 osobowa grupa zaczęła sie dzielić na grupki walczące pomiędzy sobą, z trasą a przedewszystkim z ponad 30 stopniową temperaturą panującą w czasie zawodów. Rezacz prowadził bieg od początku do końca pewnie wygrywając zawody. Jego średnia prędkość wyniosła 28km/h. Drugą lokatę na finiszu wywalczył Alesz Razym przed Vaszkiem Sedlaczkiem. Niespodzianką in minus było dopiero ósme miejsce ubiegłorocznego zwycięzcy klasyfikacji generalnej Silvini Skiroll Classics Jirzego Roczarka, który jak powiedział po biegu treneingi na nartorolkach w tym sezonie dopiero zaczyna.

Kategoria kobiet jak piszą organizatorzy nie była mocno obsadzona, Adela Boudikowa z Atlas Craft Team odniosła pewne zwycięstwo. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii zajęły Jadwiga Grynkiewicz i Joanna Kujawska z team nabiegowkach.pl.

WYNIKI VELKE KARLOVICE

 

Drugi etap cyklu to niedzielny uphill z Prostredni Becvy na Pustevny. W odróżnieniu od sobotnich zawodów pogoda postanowiła zrobić uczestnikom niespodziankę i schłodzić ich już przed startem padającym przelotnie deszczem i temperaturą około 20 stopni. Dystans liczył równo 10 kilometrów z przewyższeniem wynoszącym 650 metrów. Początek biegu był bardzo wyrównany, peleton zaczął się rwać dopiero w połowie dystansu kiedy zaczęły się większe podbiegi. Zwycięzcą podobnie jak w sobotę został Stanisław Rezacz z SKB Velke Karlovice, druga lokata dla  Vaszka Sedlaczka (Silvini Madshus Team), trzeci na mecie zameldował się Daniel Maka z Atlas Craft Teamu. Bieg kobiet to podwójne zwycięstwo zawodniczek team nabiegowkach.pl, zwyciężyła 16-letnia Eliza Rucka (na codzień zawodniczka MKS Istebna), przed Jadwigą Grynkiewicz. Podium uzupełniła Teresa Tumowa z brneńskiego Sunsportu.

WYNIKI PUSTEVNY

Podium weteranów w tej kategorii to w całości Polacy z team nabiegowkach.pl. Zwyciężył Władysław Olszowski, przed Jackiem Mederskim i Grzegorzem Legierskim.Panowie na zdjęciu powyżej.

 

Klasyfikacja generalna Silvini Skiroll Classics po dwóch etapach wygląda następująco:

1. Stanisław Rezacz Silvini Madshus Team/SKB Velke Karlovice

2. Vaszek Sedlaczek  Silvini Madshus Team

3. Paweł Ondraszek i Daniel Maka.

W generalce kobiet rządzą zawodniczki TEAM nabiegowkach.pl, prowadzi Jadwiga Grynkiewicz, przed Alicją Rolską i Joanną Kujawską.

 

Kolejne zawody cyklu początkiem sierpnia w Jesenikach.

 

informacja prasowa organizatora.