nartorolki włochy

Grand Prix Sportful  we Włoszech to już historia biegania na nartorolkach. Rozegrano je w ostatnia niedzielę 4 pażdziernika już po raz 37. Na starcie nie zabrakło także grupy Polaków z SMS Karpacz.

Biegi na dystansie 9 kilometrów wygrali reprezentanci Włoch Ilaria Debartolis (na zdjęciu w środku) i Francesco Defabiani.

W biegu panów startowało kilku zawodników znanych nam z tras Pucharu Świata w biegach narciarskich, ale także z zawodów w kombinacji norweskiej. Trzecie miejsce zajął niezniszczalny 43 - letni Giorgio Di Centa, dwukrotny medalista Mistrzostw Świata w biegach narciarskich. Giorgio dokładnie dzisiaj obchodzi urodziny, także przy okazji wszystkiego dobrego. Kolejne lokaty to także pucharowi zawodnicy Frederico Pelegrino i Roland Clara. Siódme miejsce zajął Allesandro Pittin, vice mistrz świata z Falun i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Vancouver oczywiście w kombinacji norweskiej.

W biegu pań piatą lokatę zajęła 40-letnia weteranka ukraińskich biegów narciarskich Walentyna Szewczenko.

W grupie juniorek B ('99'98) bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z Karpacza. Czwarte miejsce zajęła Kamila Boczkowska tracąc do podium 7 sekund. W pierwszej dwudziestce zmieściły sie jeszcze Iwona Piekarz (15 m-ce) i Natalia Traczyk (20).

Z naszych zawodników, którzy startowali we Włoszech pod opieką Doroty i Stanisława Michoniów najlepszą męską lokatę wywalczył Jan Reiser, który w grupie 12-13 latków zajął 6 miejsce.