cologna

W miniony weekend sporo znanych nazwisk z grona biegaczy narciarskich  wzięło udział w zawodach w szwajcarskim Andermatt. Dla wielu start w tej imprezie to obowiązkowy punkt w okresie przygotowawczym do kolejnego sezonu.

 

Rywalizację w Andermatt rozpoczęto już w piątek - wielkie ściganie zainaugurował prolog 3,3 km. Najlepszymi czasami mogą pochwalić się: Hiernickel Lydia, Nadine Faehndrich, Beda Klee oraz Roman Furger. Natomiast wyścigi wśród biathlonistów wygrała Lena Haecki, a wśród panów najlepszy był Martin Jager.

Następnie biegacze tym razem na nartorolkach rywalizowali "klaskiem". Kobiety miały do pokonania 4 km, a mężczyźni 7 km. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się juniorka Lydia Hiernickel, która jest jedną z najlepszych wśród zawodniczek do 20 lat.

Dario Cologna również wziął udział w zawodach nartorolkowych w Andermatt.  Oczywiście Szwajcar odniósł zasłużone zwycięstwo i dał lekcję innym, młodszym narciarzom obecnym na trasie.  

Cologna w "generalce" wyprzedził między innymi Candide Pralong i Livio Bieler.  W niedzielę zawodnicy mieli za zadanie zmierzyć się z niecodziennym wyzwaniem w trakcie konkursu - uczestniczyli w biegu po górach tym razem już bez nartorolek. Teraz Dario przebywa w Valais, gdzie odbywa kolejny obóz przygotowawczy do nowego sezonu.  

 

 WYNIKI                        GALERIA FOTO

 

Karolina Snowarska