silvini skiroll

Pierwsze dwa biegi cyklu zawodów na nartorolkach Silivini Skiroll Classic rozgrywanego u naszych południowych sąsiadów padły łupem Norwega Andersa Hosta (na zdjęciu).

 

Pierwsze dwa biegi cyklu to sobotni uphill na dystansie 7 kilometrów, z ponad 400 metrowym przewyższeniem, oraz niedzielny 13 kilometrowy bieg, którego ostatnie 7 kilometrów było powtórką z soboty. Biegi rozegrano w Velkych Karlovicach przy granicy czesko słowackiej.

Zarówno w pierwszym jak i drugim dniu zawodów tryumfował wspomniany wyżej zawodnik z norweskiego teamu Leasplan Go Anders Host. Przewaga zawodnika w sobotnim uphillu wyniosła ponad 3 minuty! Nic dziwnego Norweg jest w końcu zwycięzcą Swix Ski Classics w kategorii do 26 lat.

 

Najlepszym z kilkuosobowej grupy startujących Polaków okazał się dwukrotnie Władysław Olszowski z Międzybrodzia Bialskiego.

Rozegrano także kategorię juniorów, w tej kategorii piąte miejsce zajął Wojtek Wojtyły z Pogórza. Należy dodać, że Wojtek rywalizował ze starszymi od siebie o 3-5 lat rywalami.

 

Według informacji do których dotarliśmy organizacja przebiegała wzorowo jeżeli chodzi o start i metę zawodów. Inaczej wyglądało to na trasie, przejazd przez tory kolejowe jest jeszcze czymś do przyjęcia, ale przeprawa przez potok po zbitym z desek mostku już nie. Parocentymetrowe odstępy pomiędzy deskami pozbawiły szansy walki o podium znanego nam doskonale z Biegu Piastów Czecha Jiriego Rocarka.

 

Ciekawie także organizatorzy rozwiązali sprawę sprzętu. W pierwszym dniu (uphill) zawodnicy i zawodniczki mogli startować na swoim sprzęcie pod warunkiem, że nartorolki miały czarne gumowe koła. W drugim dniu zawodów pierwsza 30-tka z sobotniego biegu startowała już na identycznych nartorolkach dostaczonych przez organizatora.

 

WYNIKI otrzymaliśmy dzisiaj od p. Romana Stvrteckego jednego z organizatorów zawodów, za opóźnienie przepraszamy.

Obszerna GALERIA FOTO na profilu FB organizatora.

Nastepne zawody Silvini Skiroll Classic to weekend 8-9 sierpnia z biegiem na Pradziada.

 

/KaCe/

foto.silviniskirollclassics.com