nartorolki niemcy

Wczoraj w miejscowości Radeburg (na północ od Drezna) odbyła się trzecia edycja zawodów na nartorolkach Dresdner Heidebogenlauf, organizowana przez klub SG Klotzsche e.V i Saksoński Związek Narciarski. W zawodach wystartowali także Polacy.

 

W zawodach które awizowaliśmy 20 maja wystartowało łącznie prawie 150 osób, nas najbardziej cieszy występ Polaków: Klanu Wojtyłów z Pogórza oraz zawodników i zawodniczek MKS Istebna.

O starcie w Niemczech klanu Wojtyłów wiedzieliśmy już wcześniej,o udziale w biegach zawodników z Istebnej dowiedzieliśmy się po fakcie. Szkoda bo jest się czym chwalić.

Jak wypadli nasi młodzi biegacze narciarscy na nartorolkach w konfrontacji ze swoimi niemieckimi kolegami?

W grupie 12-13 latków na dystansie 6 km (!) piątą lokatę zajął Mateusz Rucki z MKS Istebna.

Grupa 14-15 latków, którzy biegali na dystansie 9 kilometrów (sic!) to już trzej nasi zawodnicy w czołówce. Trzecie miejsce zajął Grzegorz Zawada z MKS-u, czwarte Wojciech Wojtyła z LKS Pogórze/skipol i piąte Antoni Juroszek także Istebna.

Józef Wojtyła tata Wojtka stwierdził w rozmowie telefonicznej, że czołówka w tej konkurencji była niesamowicie wyrównana, zwycięzcę od szóstego na mecie różniło dokładnie 1,7 sekundy.

Najlepiej jednak pobiegały wczoraj  dziewczyny w kategorii 14-15 lat, które także miały do pokonania dystans 9 kilometrów. Zwyciężyła zawodniczka MKS Istebna Eliza Rucka, przed Marceliną Wojtyłą z LKS Pogórze/skipol.

WYNIKI KONKURENCJI

 

Jak wyglądały zawody? Organizacja perfekcyjna, 1,5km , krótka jak na niemieckie standarty pętla z doskonałym asfaltem, wydzielone miejsca campingowe, parkingi, specjalne nakładki na studzienki kanalizacyjne itd,itp. Jak powiedział nam Józef Wojtyła nartorolkowy inny świat.

Warto także zauważyć wysokość opłaty startowej, 4 euro dzieci, 6 euro młodzież i 8 euro dorośli. W przeliczeniu na złotówki 16, 24 i 32 złote. Wychodzi podobnie lub taniej niż udział w nartorolkowym Pucharze Polski.

Wracając do Wojtyłów, szef teamu Józef traktował ten wyjazd szkoleniowo, chciał pokazać dzieciom jak wyglądają zawody za granicą, jak wygląda normalna nartorolkowa trasa oraz czego nie ukrywał był ciekaw jak dzieci wypadną w konfrontacji ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Sam zreszta także wystartował na dystansie 22,5 kilometra w swojej grupie wiekowej 41-50 zajął dziewiąte miejsce. Odpuściłem ostatnie dwa kółka, zacząłem łapać skurcze, dlatego wolałem zwolnić ale ukończyć bieg - skomentował pan Józef.

WYNIKI - STARSI

 

Organizatorzy zauważyli grupę z Polski, wszysycy dostali oficjalne zaproszenia już na następne zawody rozgrywane początkiem lipca.

 

 foto.Kuba Cieślar/skipol - pierwszy od lewej Józef Wojtyła, drugi z prawej Wojtek Wojtyła - zawody w Wysowej Zdroju 2015

 

Jeszcze słówko o dystansach, może warto rozważyć wydłużenie dystansów w nartorolkowym Pucharze Polski, jak dotychczas nasi juniorzy C czyli 14-15 latkowie biegają 5 kilomterów, w Niemczech prawie dwa razy więcej.

 

GALERIA FOTO na stronie organizatora TUTAJ

 

/KaCe/

 foto w nagłówku: sg-klotzsche-ski.de

 

REKLAMA