falla

Oslo Skishow, czyli nartorolkowe sprinty w Oslo Holmenkollen od lat przyciągają na start całą norweską czołówkę narciarzy biegowych, a także dziesiątki, jak nie setki tysięcy norweskich kibiców. Nie inaczej było w tym roku, a fani mogli oglądać m.in. walczącą z chorobą Maiken Caspersen Fallę (na zdjęciu), czy przerwacającą się Marit Bjoergen.

 

W rywalizacji pań od początku dominowała Maiken Caspersen Falla. Osiągnęła najlepszy czas ćwierćfinałów, o dwie sekundy lepszy od specjalistki od sprintów Ingvild Flugstad Oestberg, a w bezpośredniej walce wygrała o 0,3 sekundy z Heidi Weng.

 

Najciekawsze rzeczy działy się jednak w półfinałach. W tym szybszym, pewnie prowadziła Falla, ale za jej plecami rozegrał się dramat Marit Bjoergen, który przewróciła się i do mety dotarła ponad 20 sekund za rywalkami, z masą zadrapań na skórze. - To nie pierwsze moje zadrapania w życiu. Takie są nartorolki. Nie udało się teraz, może wygram tu za rok - powiedziała na mecie Bjoergen.

 

W finale Falla stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Oestberg, wygrała o zaledwie pół sekundy. - Nie były to może dla mnie najbardziej komfortowe zawody w życiu - mówiła na mecie zwyciężczyni. - Przez 4 dni leczyłam zapalenie zatok i musiał odpuścić trening. Dziś miałam w planach właśnie pożądny trening, a przy okazji udało się wygrać, z czego bardzo się cieszę.

 

WYNIKI KOBIET

 

U panów walka była jeszcze bardziej zacięta. Ćwierćfinały wygrał Sondre Turvoll Fossli, ale zaledwie 0,14 sekundy za nim był Kristian Andre Aalerund.

W półfinale Fossli przegrał z Ragnarem-Kristofem Andersenem, a ich nieg był wolniejszy od drugiego półfinału.

 

Jednak finał był już pokazem kontroli w wykonaniu Foslliego. Na finiszu objechał R. Andersena, rewanżując mu się za przegrany półfinał. - Od pocztku mój plan był taki, by kontrolować finałową rywalizację. To co sobie założyłem, wykonałem i mogłem się cieszyć z wygranej - opowiadał na mecie Fossli.

 

WYNIKI MĘŻCZYŹNI

 

/huc/

 

fot. nrk.no