nartorolki

We włoskim Val di Fiemme rozpoczęły się w piątek ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata na nartorolkach. W piątek w Dolomitach odbył się uphill na dystansie 10,4 km. Wśród seniorów wygrali Szwedka Linn Soemskar oraz Włoch Mattia Pellegrin. Wystartował także jeden Polak: Mariusz Dziadkowiec-Michoń.

 

W obu biegach zwycięstwa były pewne i przekonujące. Wśród panów nasz jedyny reprezentant Mariusz Dziadkowiec-Michoń zajął przedostatnie, 19. miejsce, do zwycięzcy tracąc ponad 7 minut.

Zawody we Włoszech to już ostatnia odsłona Pucharu Świata na nartorolkach. Wśród pań o zwycięstwo w generalce walczą dwie Rosjanki Ksenia Konokhova oraz Anna Grushna. Ta pierwsza wczoraj powiększyła przewagę do 72 punktów nad rodaczką i raczej nie odda już prowadzenia.

Wśród Panów po wczorajszym biegu lider klasyfikacji PŚ Szwed Marcus Johansson (był wczoraj drugi) powiększył swojąprzewagę w generalce nad Włochem Simonem Paredi (wczoraj był dziewiąty) do 96 punktów i też już raczej nie powinien oddać prowadzenia.

Dziś ciąg dalszy zawodów. Od godz. 15.00 sprinty pań i panów. W niedzielę zakończenie zawodów, czyli team sprinty (godz. 11.00).