velke karlovice

W sobotę 15 lipca w czeskich Velkych Karlovicach odbył się bieg zaliczany do czeskiego cyklu ED Skiroll Classic. Zawodniczki i zawodnicy walczyli na dystansie 30km stylem klasycznym w dwóch grupach; Elita i Amatorzy. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi rodacy z grup SKI Team Podhale i skipol.pl TEAM.

 

Stawka zawodników podzielona była na dwie grupy, grupa ELITE biegała na nartorolkach dostarczonych przez organizatora ( wolne koła Swenor nr 3), grupa AMATOR biegała na swoim sprzęcie bez organiczeń prędkości. Oczywiście wszystkie nartorolki musiały spełniać parametry dotyczące rozmiarów kół do klasyka, oraz być wyposażone w jednokierunkowe łożysko.

 

W grupie na "swoich rolkach" całe podium zajęli Polacy. Bieg wygrał Wojciech Wojtyła, przed Józefem Wojtyłą ( obaj skipol.pl TEAM) i Januszem Łabajem z SKI Team Beskidy (zawodnicy na zdjęciu głównym).

Wojtek "dołóżył" tacie Józefowi 4 minuty, trzeci zawodnik na mecie to już strata ponad 16 minut.

Tutaj musimy dodać, ze zawodnicy naszego teamu decyzję o wyjeździe na zawody podjęli ostatecznie trzy godziny przed startem Na miejsce dotarli praktycznie w momencie wyjazdu autobusu wiozącego zawodników na miejsce startu.

 

>>> WYNIKI AMATOR <<<

 

W grupie ELITE na czwartym miejscu w OPEN został sklasyfikowany Stanisław Pająk, a na miejscu 17-tym Stanisław Gąsienica. Obaj jednocześnie wygrali swoje kategorie wiekowe.

velke karlovice

W środku : Stanisław Pająk

 

Tutaj jednak słowo wyjaśnienia, Stanisław Pająk nie dostał, decyzją organizatora, wolnych "elitarnych" rolek i biegła na swoim szybklim sprzęcie. Podkreślę, decyzją organizatora, zawodnik, który zająłby 3 miejsce  w grupie amatorskiej został sklasyfikowany z grupie ELITE na czwartym miejscu. Czyli mieliśmy trochę do czynienia z przysłowiowym czeskim filmem. Organizatorom to jak widać nie przeszkadzało.

 

velke karlovice

W środku : Stanisław Gąsienica

 

Fakt pozostaje faktem,. że nasi rodacy dobrze pobiegali w Czechach. Wygrany bieg "amatorski" i kategorie wiekowe. Gratulujemy.

Jeszcze słowo o wynikach, czekaliśmy jako redakcja parę dni, organizator miał nam je przesłać, niestety musieliśmy poradzić sobie sami, stąd taki, a nie inny ich format.

Zapraszamy  >>> WYNIKI ELITE<<<

 

kace

wyniki: webscorer.com

FOTO: Stanisław Pająk