Czechy mistrzostwa

W dniach 24-26 września (piątek-niedziela) w Libercu (CZE) rozegrano Mistrzostwa Czech na nartorolkach z udziałem naszych kadr narodowych. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sprintach i biegach dystansowych stylem dowolnym oraz uphillu na Jested stylem klasycznym. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi kadrowicze.

 

Pierwszą konkurencją Mistrzostw Czech były sprinty stylem dowolnym i w tej konkurencji sypnęło medalami dla Polski.

W kategorii seniorek zwyciężyła nasza najlepsza sprinterka Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski), któa w finale pokonała Czeszkę Katerinę Janatową oraz Austriaczkę Lisę Unterweger.

Sprint seniorów to już dwa miejsca na podium. Wygrał Kamil Bury, przed Ondrejem Cernym i Maciejem Staręgą.

Ósme miejsce zajął Dominik Bury, reszta naszych zawodników zakończyła swój udział w kwalifikacjach ( vide WYNIKI poniżej).

Na tym oczywiście nie koniec, w kategorii juniorek zwyciężyła Kinga Mareczek, w biegu juniorów najlepszy z Polaków to Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, który dobiegł w finale na 4 miejscu.

W sprincie juniorek młodszych trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Fujak z NKS Trówjieś Beskidzka.

 

>>> MISTRZOSTWA CZECH WYNIKI SPRINT F <<<

 

Drugi dzień Mistrzostw Czech to biegi dystansowe stylem dowolnym. Tutaj także nasi kadrowicze zajmowali miejsca na podiach.

Bieg juniorek młodszych ( 7km F) wygrała Zuzanna Fujak. W biegu juniorek drugie miejsce dla Kingi Mareczek.

Seniorzy rywalizowali na dystansie 15 kilometrów, drugi czas tej rywalizacji to Dominik Bury, któremu do zwycięstwa zabrakło 3 dziesiątych sekundy. Zwyciężył Czech Adam Fellner. Szóste i siódme miejsce w tym biegu zajęli odpowiednio Kamil Bury i Maciej Staręga. W biegu seniorek nasza jedynaczka Monika Skinder została sklasyfikowana na 7 miejsce.

Dobry występ zaliczyli także nasi juniorzy, Bartosz Cielniak zajął trzecie, a Piotr Jarecki czwarte miejsce na dystansie 15 kilometrów.

 

>>> MISTRZOSTWA CZECH WYNIKI DYSTANS F <<<

 

Wreszcie trzeci dzień rywalizacji w Mistrzostwach Czech to słynny Uphill na Jested, gdzie najbardziej stromy odcinek dochodzi do wartości 25%. Takie czeskie Alpe Cermis. Wszystkie kategorie startowe rywalizowały na dystansie 11,8 kilometra stylem klasycznym ( na wynikach 12km).

W biegu seniorów trzecie miejsce zajął Dominik Bury, 10 był Mateusz Haratyk.

W biegu seniorek 11 miejsca zajęła Monika Skinder, w biegu juniorek drugie miejsce zajęła Karolina Kukuczka.

 

>>> MISTRZOSTWA CZECH WYNIKI UPHILL CL <<<

 

 

Czechy mistrzostwa

Dominik Bury na tarsie uphill na Jested, foto: Ota Mrakota / efisan skiroll classic

źródło: sport-casomira.cz