world classic tour

Koronawirus szaleje po Europie, dlatego zamiast tradycyjnego World Classic Tour na nartorolkach rozegrano go wirtulanie. Przypomnijmy, że do klasyfikacji końcowej wirtulanego Touru zaliczano trzy biegi : Blink, Aliansloppet i Toppidrettsveka. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadli zawodnicy skipol.pl TEAMU Ireneusz Rabski i Andrey Pradun.

 

Ostatnim akordem tej letniej odmiany biegów narciarskich były biegi w ramach Toppidrettsveka na dystansie 30 kilometrów stylem klasycznym. W biegu wzięło udział aż 102 zawodników. Jak wyglądała rywalizacja? Przypomnijmy, że każdy zawodnik biegał sam na wymyślonej przez siebie trasie, a po pokonaniu dystansu wysyłał dane z zegarka do organizatorów. Wszysyc powinni biec stylem klasycznym i na gumowych kołach o średniej prędkości. Czy tak było, nie nam oceniać, chociaż czas zwycięzcy na tym dystansie Niemca Marka Reina wynosi 1:04,16h. Prawda, że niezłe tempo?

 

Jak w tym biegu wypadli nasi portalowi zawodnicy?

Ireneusz Rabski zajął 10 miejsce w czasie 1:17,51h, a Andrey Pradun ukończył rywalizację na 18 miejscu - 1:23,20h.

>>TUTAJ WYNIKI BIEGU<<

 

Ponieważ był to ostatni bieg zaliczany do Wirtualnego World Classic Tour mamy także wyniki klasyfikacji generalnej.

Nasi zawodnicy, startujący na średnich dystansach ( 30km - Blink, 32km - Aliansloppet i 30km - Toppidrettsveka) zajęli w klasyfikacji generalnej bardzo dobre miejsca TOP 10.

Ireneusz Rabski został sklasyfikowany na 5 miejscu, a Andrey Pradun na miejscu 9.

>>RANKING WIRTUALNEGO WORLD CLASSIC TOUR<<

 

world classic tour

od prawej: Ireneusz Rabski i Andrey Pradun (obaj skipol.pl TEAM)

 

Jak widać na wynikach nie wszyscy biegali na regulamiowych kołach i wymaganym stylem (klasycznym) jednak jak na pierwszy sezon tej zabawy to cykl można uznać za bardzo udany. Łącznie na 3 dystansach we wszystkich biegach sklasyfikowano ponad 140 zawodniczek i zawodników.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym nartorolkowym sezonie World Classic Tour odbędzie się już normalnie, czego Wam drodzy czytelnicy i sobie także życzę.

 

Kuba Cieślar

 

wyniki z wcześniej rozegranych biegów w artykułach powiązanych poniżej