WORLD CLASSIC TOUR

World Classic Tour to wyjątkowa kombinacja czterech dużych długodystansowych zawodów na nartorolkach w całej Europie. Seria została założona w 2015 roku z inicjatywy Alliansloppet w Szwecji i Blinkfestivalen w Norwegii, aby zachęcić i zwiększyć zainteresowanie zawodami na nartorolkach. Co najważniejsze, World Classic Tour ma na celu utrzymanie dużego zainteresowania biegami narciarskimi i ich letnią odmianą nartorolkami. Nie bez znaczenia jest także "przypomnienie" się sponsorom w mediach.

 

Niestety w 2020 r. nie można zorganizować 5. edycji World Classic Tour z powodu międzynarodowego rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Zamiast tego postanowiono uruchomić pierwszą na świecie wirtualne zawody na nartorolkach: Virtual World Classic Tour.


O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Virtual World Classic Tour składa się z 3 etapów wirtualnych wyścigów na nartorolkach  podczas 3 różnych weekendów latem.

Chodzi o to, aby ludzie z całego świata mogli zmierzyć się z sobą w tym samym czasie oraz wspierać swój  ulubiony zespół, zwracając 50% opłaty rejestracyjnej bezpośrednio zespołowi.


KAŻDY MOŻE UCZESTNICZYĆ!

Na każdym etapie proponowane są trzy różne odległości (długie - średnie - krótkie).

Uczestnik rejestruje się na każdym etapie i wybiera dystans do pokonania oraz team, który będzie wspierał. W weekend zawodów uczestnik rejestruje swoją aktywność za pomocą zegarka GPS lub aplikacji. Po zakończeniu sesji uczestnik loguje się na swoje konto osobiste na race.se i sumuje swój czas oraz link z sesji (Strava, Suunto, Polar, Garmin ...).


CZYM JEST WYŚCIG WIRTUALNY?

Wirtualny wyścig to zawody, w których uczestnicy rywalizują ze sobą w ograniczonym czasie, gdziekolwiek są na całym świecie. Ich aktywność jest rejestrowana na zegarku lub aplikacji GPS i sumowana po zakończeniu aktywności.

 

WORLD CLASSIC TOUR

 na zdjęciu: Ireneusz Rabski (8 miejsce) i Andrey Pradun (12 miejsce) obaj skipol.pl TEAM/ Team Futura Trentino

 

 

W ubiegły weekend jak pierwszy z wirtulanych wyścigów World Classic Tour odbył się Virtual Blink Classic na trzech dystansach 60, 30 i 10km. Przypomnijmy, że w zawodach biega się klasykiem na kołach gumowych o średniej prędkości (nr 2).

I tutaj mamy dla Was niespodziankę, dwóch zawodników naszego skipol.pl TEAM-u, wspierających włoski Team Futura Trentino zajęło miejsce w czołówce kalsyfikacji na dystansie 30 kilometrów.

Ireneusz Rabski zajął 8 miejsce, a Andrey Pradun 12. Obaj panowie biegali na nartorolkach Fischer Seedmax Classic.

 

WYNIKI BIEGÓW

 

kace