flaga

Ostatni dzień Mistrzostw Czech 2019 na nartorolkach to bieg pod górę ( uphill) na Jested. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania dystans 12 kilometrów stylem klasycznym z przewyższeniem wynoszącym 610 metrów. Zawody były także etapem Efisan Skiroll Cup, największego czeskiego cyklu zawodów w biegach na nartorolkach.

 

W zawodach tak jak w dwóch poprzednich biegach stylem dowolnym czyli prolog (piątek 27.09) i dystans (sobota 28.09) startowała duża grupa zawodników z Polski, min. zawodnicy kadry A (trener Lukas Bauer) i kadry młodzieżowej.

 

Jak wypadli dzisiaj nasi zawodnicy na tle swoich czeskich kolegów.

W kategorii seniorów, czwarte miejsce zajął Dominik Bury. W TOP 10 mamy jeszcze jednego zawodnika, Mateusz Haratyk zajął ósme miejsce. Kolejne miejsca dla naszych to:

14. Paweł Klisz

17. Jan Antolec

23. Michał Skowron

28. Kacper Antolec

30. Dawid Damian - 4 miejsce w kategorii juniorów.

 

W klasyfikacji juniorek piątą lokatę zajęła Julia Demkowska, z kolei w grupie juniorów młodszych mamy dwa miejsca na podium, drugi był Robert Bugara, trzeci Sebastian Bryja.

W tej samej grupie wiekowej wśród dziewcząt, drugie miejsce zajęła Laura Legierska, czwarte miejsce to Kinga Mareczek i szóste Anna Berezecka.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

red