nartorolki

Od dzisiaj (piątek 27 września) do niedzieli w ośrodku sportowym Vesec w Libercu odbywają się nartorolkowe Mistrzostwa Czech. W zawodach startuja także nasi zawodnicy z kadry A oraz młodzieżowej. Dzisiaj rozgrywane sa sprinty stylem dowolnym.

W finałach dwójka naszych zawodników zajęła miejsca na podium. W kategorii juniorów U-18 zwycięstwo w Mistrzostwach Czech odniósł zawodnik UKS Rawa Siedlce Piotr Sobiczewski. W tej samej kategorii wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Anna Berezecka zawodniczka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Z kolei w finale sprintu juniorek U-16 na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka.

WYNIKI FINAŁÓW

O godzinie 14.00 zawody rozpoczęły się kwalifikacjami, z poszczególnych biegów do rozgrywek finałowych awansuje po 10 zawodniczek i zawodników z najlepszymi czasami. Po godzinie 16 zostaną rozegrane finały A i B. W finale A będzie się ścigać najlepsza piątka kwalifikacji, w finale B miejsca 6-10.