słowacja

Podczas gdy w Mistrzostwach Dolnego Śląska walczono o punkty nartorolkowego Pucharu Polski spora grupa polskich zawodników wystartowała w Pucharze Słowacji ( Steiger Slovensky Pochar) w uphillu Tajov-Kordiky. Marcelina Wojtyła zajęła drugie miejsce w biegu FIS kobiet, Robert Bugara był trzeci w biegu FIS mężczyzn.

 

Marcelina, zawodniczka od tego sezonu klubu AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce za znaną z występów w Pucharze Świata zarówno na nartach jak i nartorolkach Aleną Prochazkovą ze Słowacji.

W biegu panów, który wygrał Słowak Martin Bajcicak (także uznana marka biegowa) trzecie miejsce zajął nasz junior młodszy Robert Bugara. Zwróćmy uwagę na FIS punkty młodego zawodnika z UKS Regle Kościelisko - 107,43.

Kolejne lokaty w tym biegu to nasi zawodnicy z kadry młodzieżowej i SMS Zakopane, kolejno Sebastian Bryja, Sebastian Bryja, Bartosz Cielniak, Piotr Sobiczewski i Łukasz Gazurek.

 

W biegu juniorek młodszych (już nie FIS) drugie i trzecie miejsce także nalezy do Polek, odpowiednio Weronika Jarecka i Anna Berezecka.

Kategorię młodzików wygrał Kamil Wójcik.

 

WYNIKI/RESULTS  FIS MEN

 

WYNIKI/ RESULTS FIS WOMEN

 

WYNIKI PUCHAR SŁOWACJI STEIGER POCHAR

 

 

Jeszcze parę słów o obecności naszych zawodników na Słowacji i ich absencji w Jeleniej Górze na zawodach Pucharu Polski, które przekazał nam trener zakopiańskiej SMS i kadry młodzieżowej Marcin Rzeszótko:

 

"Jesteśmy zadowoleni ze startu. Trasa była niezwykle wymagająca. Myślę, że start w Tajowie to dobry prognostyk przed kolejnym uphillem podczas Mistrzostw Czech 29.09. Udział w zawodach planowaliśmy od dawna, koniec końców potwierdziliśmy go ok 2 tygodnie temu. Ponieważ ze względów formalnych i finansowych nie mogliśmy (jako szkoła SMS Zakopane) jechać na Puchar Polski do Jeleniej Góry, dodatkowo poziom sportowy zawodów na Słowacji i ranga FIS, przemawiały za tą imprezą, podjęliśmy decyzję o starcie w Tajovie k/ Bańskiej Bystrzycy. Pojawiają się komentarze czemu startujemy na Słowacji, skoro mamy zawody organizowane u nas. To prawda, jest to pewnego rodzaju dylemat. Jak wspominałem przy wyborze startów kierujemy się przede wszystkim poziomem sportowym, ale i ilością funduszy oraz logistyką. Pomimo, iż część Słowaków oraz czeska kadra juniorów, zrezygnowała ze startu w Tajovie, jestem zadowolony, że udało się nam wystartować wspólnie z Kadrą PZN i SMS Szczyrk. Zawodnicy i kluby mają pełną dowolność w decydowaniu o startach na nartorolkach, w końcu to kluby zgłaszają zawodników, stąd decyzja niektórych z nich o uczestnictwie, bądź rezygnacji z kolejnych edycji PP. My staramy się to wszystko skonsolidować przede wszystkim jeśli chodzi o plan treningowy, ale i o logistykę. Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zawodach. "

 

wyniki : casomierapt.sk

 

p.s szczegóły trasy zawodów w artykule załączonym poniżej