anglia

W ubiegłą sobotę 20 października na podlondyńskim torze HILLINGDON CYCLE CIRCUIT rozegrano dwie konkurencje: 4 godzinny bieg na nartorolkach oraz biegi na 42 km stylem dowolnym. I w jednej i w drugiej konkurencji nasi rodacy mieszkający na wyspach odgrywali wiodące role.

Polacy całkowicie zdominowali podium w biegu czterogodzinnym. Zwyciężył Grzegorz Motyka ( w Polsce biegający w barwach naszego skipol.pl TEAMU), który pokonał aż 93km. Druga i trzecia lokata także dla naszych rodaków, Marka Pasternego (85,5km) oraz Grzegorza Stasika (75km). Wszyscy panowie w Angli reprezentują klub London Region Nordic Ski Club (dalej LRNSC).

Bieg ukończyło dwunastu zawodników.

W tej konkurencji startowały także panie, zwyciężyła Fern Cates z London Hyde Park z wynikiem 57 kilometrów.

W drugiej konkurencji tego dnia rywalizowano na dystansie 42 kilometrów stylem klasycznym.

Tutaj najlepszy okazał się Martin Watkins z Wessex, który wygrał a czasem 1:59,59h. Drugie miejsce zajął kolejny Polak Szymon Orłowski (LRNSC), a podium uzupełnił Julian Dabs z London Hyde Park.

Tutaj FILM z zawodów

Jak widac nasi rodac odgrywają główne role w nartorolkowym bieganiu na wyspach. Trzymamy kciuki za dalsze występy i życzymy powodzenia.