Jan Antolec

Mistrzostwa Czech w biegach na nartorolkach i finał Efisan Skiroll Tour - czeskiego cyklu nartorolkowych biegów pod górę rozegrano w Libercu i podbiegu na Jested. Startowali Polacy! 

 

Pierwszą konkurencją Mistrzostw Czech w biegach na nartorolkach, były sprinty techniką dowolną, które zostały rozegrane już w piątek, a link do wyników znajdziecie w artykułach powiązanych (poniżej tego tekstu). Drugi dzień rywalizacji, w sobotę, 29 września na trasach nartorolkowych Liberec - Vesec to biegi interwałowe stylem dowolnym.

 

W kategorii juniorek C, które startowały na dystansie 5 km najlepsza okazała się Iva Vranova, 13 miejsce zajęła Kinga Mareczek. Natomiast wśród juniorów C, którzy mieli do pokonania 7 km triumfował Jakub Sedlacek, a 12 miejsce zajął Oskar Finowski. Juniorki B również ścigały się na dystansie 7 km, a w biegu tym zwyciężyła Katerina Tumova. 4 sekundy do zwyciężczyni straciła druga na mecie, trenująca w polskim klubie - Jolanta Byrtus, a 8 była Karolina Kohutova. Juniorzy B to grupa, która pokonywała już dystans 10 km, a najszybciej zrobił to Ondrej Manek. Połączona kategoria seniorek i juniorek A również walczyła na dystansie 10 km. Najszybszą panią okazała się Petra Novakova, drugie miejsce zajęła Sandra Schutzova, a trzecia była pierwsza juniorka w stawce - Barbora Havlickova. Najdłuższy dystans tego dnia mieli do pokonania seniorzy i juniorzy A - było to 15 km. Mistrzem Czech w tej połączonej kategorii został Michal Novak. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli Adam Fellner i Jakub Stvrtecky. 8 miejsce zajął Jan Antolec, a Adrian Cheba był 35. Najlepszym juniorem A był Tomas Lukes, który zakończył zawody na 11 miejscu.

 

WYNIKI

 

Trzeci, ostatni dzień rywalizacji w nartorolkowych Mistrzostwach Czech został rozegrany w połączeniu z finałem Efisan Skiroll Tour. 12 -to kilometrowy podbieg na Jested ukończyło blisko 150 zawodników, a Mistrzami Czech zostali zawodnicy Bauer Ski Team: Katerina Smutna i Jan Srail. W kategorii mężczyzn OPEN 10 miejsce zajął Jan Antolec, 41 był Adrian Cheba, a 49 miejsce zajął Mateusz Szczotka. Ponadto w kategorii Junior C 8 miejsce zajął Oskar Finowski, a 12 był Jakub Kowalski, w kategorii Juniorek B wygrała Jolanta Byrtus przed Karoliną Kohutovą, 4 miejsce zajęła Natalia Wysocka, a 6 była Kinga Mareczek. 

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: Bezecke Lyzowanie (Facebook)

Arkadiusz Posiadała