Kobielusz_Kowalczyk_FB

Polki zaprezentowały świetną formę w wyścigu nartorolkowym w ramach Roller Ski Cup we Włoszech. Na 60 kilometrach Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce, a na krótszym, 20-kilometrowym dystansie klasykiem zwyciężyła Magdalena Kobielusz, gratulujemy! Więcej informacji i pełne wyniki wkrótce...

Na dystansie 20 kilometrów brylowała trenująca razem z Kowalczyk przed startem Magdalena Kobielusz. Uzyskała czas 1:06:52 i o niespełna dwie minuty pokonała reprezentantkę gospodarzy Stefanię Corradini. Podium uzupełni czka zawodniczka z Andory, Carola Obviols Vila.

Koronny dystans na 60 kilometrów Pań padł łupem Norweżki Astrid Slind Oeyre, która potrzebowała na pokonanie trasy 2 godzin, 14 minut i 27 sekund.  Niewiele brakowało, byśmy mieli dwa polskie zwycięstwa w Val di Fiemme, bo Justyna Kowalczyk straciła do rywalki z Kraju Wikingów około 40 sekund. Trzecie miejsce zajęła Kari Gjeitnes Vikhagen z czasem 2:17:49.