Alliansloppet_Alliansloppet_Action_Week_FB

Ekipa Bauer Ski Team, w której od początku lata trenują Paweł Klisz i Jan Antolec, wzięła wczoraj udział w maratonie nartorolkowym w Szwecji zwanym Alliansloppet rozgrywanym w Trollhättan na trzech różnych dystansach w technice klasycznej. Polacy w ramach Bauer Ski Team przebiegli najdłuższą, 48-kilometrową trasę. Znacznie lepszy okazał się na niej Jan Antolec.

Alliansloppet to jeden z największych, jeśli nie największy maraton nartorolkowy na świecie, w którym można pobiec na dystansie 48, 32 i 16 kilometrów. Polacy trenujący z Bauer Ski Team wybrali ten pierwszy. Trasę 48 kilometrów z czasem 1:48:13,93 sekundy przebiegł Jan Antolec, osiągając tym samym 66. wynik i średnią prędkość wynoszącą nieco ponad 26 kilometrów na godzinę. 103. lokatę wywalczył z kolei klubowy kolega Antolca Paweł Klisz. Jego czas ponad 5 minut gorszy – 1:53:51,83 sekundy, a średnia prędkość oscylowała koło 25 kilometrów na godzinę. Łącznie bieg  w kategorii zawodowców ukończyło 443 śmiałków z Norwegii, Szwecji, Czech czy Francji. Do tego dodać trzeba ponad 250 startujących i finiszujących w kategorii amatorów, co daje łącznie prawie 700 uczestników!

Wśród mężczyzn zwyciężył Haavard Taugboel z Norwegii z czasem 1:40:01,45 s, trzecie miejsce zajął znany z PŚ Calle Halfvarsson. U kobiet bezkonkurencyjna okazała się Linn Soemskar, a na najniższym stopniu podium uplasowała się kuzynka Heidi Weng, Lotta Udnes Weng. Piąte miejsce należało do Hanny Falk, 7. do  Mai Dahlqvist.