Orlicky_Rolerski_Cup_2018_facebook

W miniony weekend, czyli 18 i 19 sierpnia, odbyły się kolejne zawody na nartorolkach u naszych południowych sąsiadów w ramach cyklu Efisan Skiroll Classics. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Serlich w Górach Orlickich, jak wypadli Polacy?

 

SOBOTA, bieg na 10 kilometrów

 

Pierwszego dnia zaplanowano bieg na nartoolkach na 10 kilometrów, a na starcie w całych zawodach stanęła rekordowa liczba 114 uczestników. U mężczyzn prowadził Vaclav Sedlacek przed Jiri Rocarkiem, a u kobiet Lada Lankova przed Klarą Moravcovą. Ostatecznie Sedlacek wypracował sobie około 400 metrów przewagi nad rywalami i sięgnął po zwycięstwo, potwierdzając wysoką formę. Drugi był Jan Cech ze stratą niespełna minuty, a trzeci Christian Dufek. U Pań triumfowała Katarina Smutna, która opuściła kilka wyścigów ze względu na leczenie zapalenia ścięgien. Druga okazała się Adela Boudikova, a trzecia Finka Heli Heiskanen.

 

Spośród Polaków ósmy był Michał Skowron z czasem 32:24, a 10. Grzegorz Legierski. 35. lokata dla Mateusza Szczotki.

 

WYNIKI SOBOTA

 

NIEDZIELA, bieg na 18 kilometrów

 

Drugiego dnia zmagań w Górach Orlickich na miłośników narto rolkowych wrażeń czekało jeszcze większe wyzwanie, mianowicie rywalizacja na 18 kilometrów. Wysokie temperatury i widmo dużego wysiłku sprawiły, że na starcie pojawiło się tylko 60 zawodników i zawodniczek. Zwycięstwo w niedzielę odniósł drugi w sobotę Jan Cech, a wyższość rywala musiał uznać Sedlacek. Na najniższym stopniu podium uplasował się z koeli Jiri Rocarka. U Pań ponownie nie do pokonania okazała się Katerina Smutna, pokonując Adelę Boudikovą i Heli Heiskanen, tak samo jak w sobotę.

 

Dobre miejsce, tym razem 7. wywalczył Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimwoe Jelenia Góra. Lepiej niż w sobotę spisał się Mateusz Szczotka z 18. lokatą.

 

PEŁNE WYNIKI

WYNIKI PAŃ

 

KaEn

fot. Facebook / Rokicky Rollerski CUP