efisol

W zeszły weekend, to jest 4-5 sierpnia rozegrane zostały zawody nartorolkowe w Czechcach, był to trzeci i czwarty etap tegorocznego cyklu Efisan Skiroll Classics. W sobotę zawodnicy ścigali się w biegu na górę Praded, w niedzielę pokonywali podjazd na Dlouhe Strane. W obu wyścigach najszybszy okazał się Lukas Platil.

 

Praded

 

Lukas Platil reprezentujący klub CKS SKI Jilemnice pokonał najszybciej trasę 9 km podbiegu o przewyższeniu 600 m na górę Praded. Zawodnicy ścigali się stylem klasycznym na ściśle określonym sprzęcie. Drugie miejsce zajął Vaclav Sedlacek z Silvini Madshus Team, a trzecie Jan Pechousek z Fenix Ski Team Jesenik. Wśród kobiet natomiast zwyciężyła Klara Moravcowa reprezentująca Ski Klub Jablonec, drugie miejsce zajęła Lada Lankova z Silvini Madshus Team, a trzecie Emma Francova SK Nove Mesto na Morave.

 

Dobrze spisali się Polacy, którzy zajęli wysokie miejsca w kategoriach wiekowych. W grupie dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia najlepszy okazał się Jakub Ogorzałek z SMS Dusznki - Zdrój. W kategorii mężczyzn 19-49 lat 16 pozycję wywalczył Grzegorz Legierski z team nabiegowkach.pl A wśród weteranów - mężczyzn powyżej 50 roku życia najszybszy był Władysław Olszowski również team nabiegowkach.pl. 

 

Dlouhe Strane

 

W niedzielę większość zawodników przeniosła się do miejscowości Loucne nad Desnou skąd startowali do podbiegu na Dlouhe Strane. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania dystans 12,5 km również stylem klasycznym. Ponownie najlepszy okazał się Lukas Platil (CKS SKI Jilemnice), drugie miejsce zajął Jan Cech (Silvini Madshus Team), a trzecie młody kolega klubowy Platila - Tomas Lukes. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Petra Novakova (LK Slovan K.Vary), drugie miejsce zajęła Klara Moravcova (Ski Klub Jablonec), a trzecią lokatę wywalczyła Lada Lankova (Silvini Madshus Team). 34 miejsce open, a 22 w kategorii wiekowej zajął Mateusz Szczotka reprezentujący Ski Klub Jablonce. Na liście startowej widniały nazwiska jeszcze dwójki Polaków (Alicja Rolska, Michał Rolski), jednak ostatecznie nie przystąpili oni do rywalizacji.

 

WYNIKI

 

Zdjęcie: Facebook (REA.cz rollerski classics 2018)

Arkadiusz Posiadała