Rucka

Dzień drugi Blink Festiwalu to Lysebotn Opp, słynny bieg pod górę, którego trasa jest bardzo malownicza, ale i wymagająca. Najszybszą wśród kobiet okazała się Theres Johaug. Eliza Rucka zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek.

31 minut i 46 sekund to czas, jaki potrzebowała Norweżka Therese Johaug aby zdobyć szczyt 7,5 km podbiegu i pewnie wygrać zawody. Druga na mecie, Szwedka Charlotte Kalla straciła do zwyciężczyni 1 minutę i 47 sekund, a tuż za nią zameldowała się jej rodaczka, młoda Ebba Andersson (strata Ebby wyniosła 1 minutę i 51 sekund). Kolejne miejsca dla Norweżek Ragnhild Hagi i Ingvild Flugstad Oesberg, 6 lokatę wywalczyła Austriaczka Teresa Stadlober. Justyna Kowalczyk nie startowała.

Polski akcent miał za to bieg juniorek, które zmagały się z tą samą trasą, 7,5 km techniką dowolną. Najlepsza w tej grupie okazała się Kristin Austgulen Fosnaes z Norwegii, a drugie miejsce zajęła reprezentantka Polski – Eliza Rucka! Czas zwyciężczyni to 40 minut i 22 sekundy, strata Ruckiej wyniosła 23 sekundy. Podium uzupełnia kolejna Norweżka – Eivor Vestrheim Skjerven z 1 minutą i 11 sekundami straty.

Natomiast w biegu mężczyzn, którzy do rywalizacji przystąpili najpóźniej mogliśmy obserwować popis Mistrza Olimpijskiego w biegu łączonym z PyeongChang, zwycięzcą został Norweg Simen Hegstad Krueger! Drugie i trzecie miejsce również dla Norwegów: Hansa Christera Holunda i Simen Andreasa Sveena. Pierwszych trzech zawodników dzieliło na mecie 16 sekund, a czas zwycięzcy to 27 minut i 53 sekundy. Therese Johaug swoim czasem ustępuje 32 mężczyznom, ale jest lepsza na przykład od jednego z czołowych biathlonistów - Simona Fourcade'a.