kowalczyk

Justyna Kowalczyk i Monika Skinder zajęły 3 miejsca w biegach dystansowych stylem klasycznym w ramac h Blink Classics - pierwszego dnia Blink Festivalu. Najlepsi w biegach głównych okazali się Kari Vikhagen Gjeitnes z Norwegii i Alexander Bolshunov z Rosji.

 

Blink festiwal rozgrywany co roku na przełomie lipca i sierpnia w Norwegii to jeden z największych festiwalów nartorolkowych na świecie. Z edycji na edycję staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród kibiców, jak i startujących w nim zawodników. Na starcie zawodów możemy ujrzeć czołowych biegaczy narciarskich Pucharu Świata, Visma Ski Classics oraz najlepszych biathlonistów.

 

Pierwszy dzień rywalizacji w festiwalu przebiegał pod znakiem biegów dystansowych ze startu wspólnego stylem klasycznym – Blink Classics. Start zawodów miał miejsce w godzinach wieczornych, a jako pierwsi do mety docierali juniorzy i juniorki. W kategorii dziewcząt 17 i 18 letnich, czyli według polskiego nazewnictwa juniorek B, które rywalizowały na dystansie 20 km 3 miejsce zajęła Monika Skinder! Monika musiała uznać wyższość Norweżki Marie Helene Fossesholm i Finki Sara Niityviita.

 

WYNIKI

 

W biegu głównym rozgrywanym na dystansie 60 km klasykiem najlepszą wśród kobiet okazała się Kari Vikhagen Gjeitnes. Drugie miejsce zajęła Astrid Oyre Slind, a trzecią pozycję nasza reprezentantka - Justyna Kowalczyk! W pokonanym polu Justyna zostawiła między innymi Masako Ishidę z Japonii.

 

WYNIKI

 

W rywalizacji panów na 60 km dystansie dwie najwyższe lokaty powędrowały do reprezentantów Rosji. Zwyciężył Alexander Bolshunov, a drugie miejsce wywalczył Sergey Ardashev. Trzecia lokata dla reprezentanta Norwegii - Andersa Molmen Host. Pozostałe miejsce najbardziej znanych zawodoników:

4. Tord Asle Gjerdalen

6. Hans Christer Holund

7. Sjur Roethe

8. Simen Hegstad Krueger

10. Martin Johnsrud Sundby

12. Iivo Niskanen

14. Alex Harvey

18. Sergey Ustiugov

37. Maurice Manificat

 

WYNIKI

 

 

Arkadiusz Posiadała