flaga

W czeskim ośrodku narciarskim Vesec koło Liberca nasi południowi sąsiedzi rozgrywają swoje krajowe mistrzostwa w biegach na nartorolkach. W zawodach obligatoryjnie startują wszystkie kadry czeskiego związku narciarskiego oraz gościnnie grupa polskich zawodników.

 

Dzisiaj w ramach Mistrzostw Czech 2017 na nartorolkach rozegrano biegi dystansowe stylem dowolnym. Podobnie jak wczoraj w zawodach wzięło udział kilkoro naszych zawodników.

Najlepiej z nich zaprezentowała sie na tle czeskich rywali Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka, która w kategorii juniorek C zajęła identyczne jak wczoraj czwarte miejsce.

Piątą lokatę w biegu seniorek zajęła Agata Warło (również Trójwieś). Michał Boreczek zawodnik MKS Karkonosze w dzisiejszej rywalizacji znacząco poprawił wczorajszy wynik zajmując szóste miejsce w kategorii juniorów B. Krzysztof Puda w biegu juniorów A nie ukończył konkurencji.

WYNIKI DYSTANSE F 29.09.2017

 

 

Wczoraj (28.09) rozegrano prologi na dystansie 1300 metrów stylem klasycznym. Konkurencję rozgrywano dwustopniowo,  wszyscy uczestnicy startowali w kwalifikacjach, następnie czwórka najlepszych mierzyła się w finale.

 

Najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Ewa Gazur (juniorka C '02'03), która w kwalifikacjach zajęła drugie miejsce. W finale zaliczyła upadek i dobiegła niestety jako czwarta.

Dobrze pobiegł także w kategorii juniorów A  ('98'99) Michał Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który zajął piąte miejsce przegrywając tylko z kadrą czeskich juniorów. Drugi w tej kategorii z Polaków Krzysztof Puda został sklasyfikowany na miejscu 15.

W biegu juniorów B ('00'01) biegło dwóch naszych zawodników. Michał Boreczek z MKS Karkonosze Jelenia Góra zajął dwunaste miejsce.

W biegu seniorek startowała zawodniczka naszej kadry młodzieżowej Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, Agata zajęła siódmą lokatę.

 

WYNIKI PROLOG 28.09.2017

 

nartorolki

Trasy nartorolkowe w Arealu Vesec

 

Dzisiaj w Mistrzostwach Czech są rozgrywane biegi dystansowe stylem dowolnym. Wyniki przedstawimy w godzinach popołudniowych.

 

red