nartorolki

Anglia dopiero od niedawna kojarzy nam się z biegami narciarskimi głównie dzięki sukcesom takich zawodników jak Andrew Musgrave czy Robbie Young. Jednak to nie tylko zawodowcy i nie tylko biegówki. Kolejny rok jest tam organizowany cykl zawodów na nartorolkach, w których ważną rolę odgrywają nasi rodacy.

 

W niedzielę 24 września London Region Nordic Ski Club zorganizował zawody na dystansach 10 i 5 kilometrów stylem dowolnym. Na torze w podlondyńskim Hillington stawiło się prawie 50 uczestników, w tym liczna grupa naszych rodaków.

W biegu głównym mężczyzn na dystansie 10 kilometrów ze startu interwałowego trzecie miejsce zajął Szymon Orłowski zawodnik London Region Nordic Ski Club (LRNSC).

Piąta lokata i zwycięstwo w grupie Masters to Grzegorz Motyka, uczestnik Ultramaratonu w Wejherowie, reperzentujący London Hyde Park. Dwunaste miejsce zajął Marek Pasterny (London Hyde Park), 15 Grzegorz Stasik i 16 Andrzej Bojarski (obaj LRNSC).

 

Grzegorz Motyka zawodnik naszego skipol TEAMU skomentował zawody: Ogolnie ciężka pogoda, wiało strasznie tak, że bieg był dla silnych fizycznie zawodników. Na wyróżnienie zasługuje bieg i oczywiście miejsce Szymka Orłowskiego, jak widać młodzież nas atakuje - skomentował Grzesiek.

 

WYNIKI BIEGU

 

GALERIA FOTO autor. Mary Wray

 

red

Poprzednie wyniki z tego sezonu w Anglii znajdziecie w artykułach powiązanych poniżej