nartorolki

22-24 września na obiektach sportowych Oberhof Arena rozegrano Puchar Niemiec na nartorolkach i w crossie na nogach. Rywalizowano w sprintach klasykiem, crossie oraz na dystansach stylem dowolnym.

 

Zawody, w których oprócz naszych kadrowiczów startowali także rosyjscy sprinterzy były jednocześnie oficjalnym sprawdzianem niemieckich kadr przed nadchodzącym sezonem.

Jak wypadli nasi reprezentanci?

Maciej Staręga startował w Oberhofie dwukrotnie, w sprintach klasykiem i sobotnim crossie.

W swojej koronnej konkurencji, czyli sprincie zajął w finale 3 miejsce ulegając tylko Rosjaninowi Aleksandrowi Panżińskiemu oraz zawodnikowi gospodarzy Thomasowi Bingowi (finisz finału na zdjęciu). Maciek miał także 3 czas kwalifikacji.

WYNIKI SPRINT

W sobotnim crossie na dystansie 10 kilometrów zajął 20 miejsce z prawie 3 minutową stratą do zwycięzcy Lucasa Bogla. Dodajmy, że Maciek był jedynym z naszych reprezentantów, który podjął wyzwanie na nogach. Przypomnijmy, że nasza kadra A trenuje właśnie w Oberhofie.

WYNIKI CROSS

 

W niedzielnych biegach dystansowych na nartorolkach stylem dowolnym mieliśmy już trójkę naszych zawodników. W biegu mężczyzn na dystansie 23,4 startowali Dominik Bury i Jan Antolec. Bieg wygrał Thomas Bing w czasie 50:04,1 minuty. Bury zajął piąte miejsce (czas 51:09min), Antolec był dziesiąty (53:12min).

Do biegu pań na dystansie 15,6 kilometra zgłoszono dwie nasze zawodniczki Ewelinę Marcisz i Martynę Galewicz. Wystartowała tylko Martyna, która zajęła 12 miejsce tracąc do zwyciężczyni Victorii Carl prawie 4 minuty.

WYNIKI DYSTANSE

 

Musimy wspomnieć, że w tym czasie, 23 i 24 września w śląskich Marklowicach rozgrywano Finał Pucharu Polski PZN na nartorolkach bez udziału naszej kadry biegaczy narciarskich.

 

red

foto. xc-ski.de