podmenu

 

Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Wyniki: Biegi narciarskie świat

starega

Finał Pucharu Świata w Falun: zwycięstwa Falk i Klaebo, Macieja Staręga 28 w sprintach stylem dowolnym [WYNIKI]

Ostatni w tym sezonie weekend z biegowym Pucharem Świata to trzydniowe zawody w szwedzkim Falun. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sprintach stylem dowolnym. Jedynym naszym reprezentantem, któremu udało się awansować do finałowej rywalizacji był Maciej Staręga.

Komentarzy: 0

2018-03-16 11:02

Czytaj więcej
para ski

Igrzyska paraolimpijskie PyeongChang 2018: Witold Skupień i Piotr Garbowski w czołowej dziesiątce sprintów klasykiem [WYNIKI]

Kolejny dzeń igrzysk paraolimpijskich w koreańskim PyeongChang niepełnosprawnym biegaczom narciarskim upłynął pod znakiem sprintów techniką klasyczną. Na starcie mieliśmy 4 reprezentantów, a najlepiej z nich spisał się Witold Skupień, który w kategorii walczących o medale na stojąco zajął 7. miejsce! W dziesiątce uplasował się też Piotr Garbowski.

Komentarzy: 0

2018-03-14 10:06

Czytaj więcej
iweta

PyeongChang: Iweta Faron na miejscu ósmym na Igrzyskach Paraolimpijskich!!!

Iweta Faron zajęła miejsce ósme na dystnasie 10 km w biegu biathlonowym stojących. Zwyciężyła Rosjanka startująca pod neutralną flagą Jekaterina Rumiancewa. Piotr Grabowski i Kamil Rosiek zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 

Komentarzy: 0

2018-03-13 19:24

Czytaj więcej
para ski

Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018! Podsumowanie weekendowych startów Polaków, Skupień 5-ty na 20km! [WYNIKI]

W piątek, 9 marca miało miejsce rozpoczęcie Igrzysk Paraolimpijskich w koreańskim PyeongChang. Już dzień później, mogliśmy oglądać pierwsze starty Polaków w biegach narciarskich i biathlonie! Jak poradzili sobie reprezentanci Polski w ciągu pierwszych dwóch dni startów?

Komentarzy: 0

2018-03-12 12:03

Czytaj więcej
Bjoergen

PŚ Oslo: 30 km stylem łyżwowym dla Marit Bjoergen

Koronne dystanse w biegach narciarskich czyli wczorajszy na 50 km mężczyzn i dzisiejszy na 30 km kobiet odbył się w Oslo. W  biegu kobiet nareszcie doczekaliśmy się emocjonującego biegu na tak długim dystansie. Zwyciężyła 

Komentarzy: 2

2018-03-11 13:18

Czytaj więcej
cologna

PŚ w biegach:: Triumf Cologny na 50 kilometrów w Oslo [WYNIKI]

Dario Cologna odniósł kolejny w tym sezonie triumf w zawodach PŚ, tym razem w norweskim Oslo. Kolejne miejsca na podium zajęli Martin Jonsrud Sundby i Maxim Vylegzhanin. Polacy nie startowali.

Komentarzy: 6

2018-03-10 16:54

Czytaj więcej
marcisz

PŚ Drammen: Falla i Klaebo najlepsi w kwalifikacjach i w finałach! Marcisz 38, Skinder 56, Staręga 53, Bury 59 [WYNIKI]

Wyniki kwalifikacji sprintów stylem klasycznym kobiet i mężczyzn, Puchar Świata w Drammen! Norwegowie: Maiken Casperesen Falla i Johannes Hoesflot Klaebo okazali się najlepsi w zarówno w kwalifikacjach, jak i w biegach finałowych. Jak spisali się Polacy?

Komentarzy: 23

2018-03-07 13:35

Czytaj więcej
Vaslaoppet_2018_fot_Vasaloppet

Andreas Nygaard i i Lina Korsgren wygrywają Bieg Wazów, mamy też wyniki Polaków [WYNIKI]

Norweg Andreas Nygaard z Teamu Santander i Szwedka Lina Korsgren z Åre Längdskidklubb wygrali 94. Bieg Wazów rozgrywany w Szwecji na trasie 90 kilometrów. W kolejnym z przystanków biegów zaliczanych do klasyfikacji Wordloppet wzięło udział 17 Polaków. Niestety z udziału musiała zrezygnować Justyna Kowalczyk, która po powrocie z Korei zmaga się z krążącym po wiosce olimpijskiej wirusem i zamiast biegać na nartach w Szwecji musiała skorzystać z pomocy lekarzy, którzy postanowili podłączyć biegaczkę do kroplówki.  

Komentarzy: 0

2018-03-05 14:56

Czytaj więcej
jaskowiec

PŚ w biegach: Triumf Parmakoski i Poltoranina w biegach klasykiem, podium Bjoergen, 30. miejsce Jaśkowiec [WYNIKI]

Krista Parmakoski zwyciężyła dzisiaj w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym rozgrywanym w ramach weekendu z PŚ w biegach w fińskim Lahti. Kolejne podium w karierze zaliczyła także Marit Bjoergen. Solidnie jak na „nie swoją” technikę spisała się Sylwia Jaśkowiec, zajmując 30. lokatę. Niesety biało-czerwoni panowie spisali się znacnie słabiej.

Komentarzy: 11

2018-03-04 12:34

Czytaj więcej
skowron

Michał Skowron najlepszy w biegu na 25 kilometrów w ramach Biegu Piastów, Emilia Romanowicz 3. wśród Pań [WYNIKI]

Michał Skowron oraz Czeszka Adela Boudikova triumfują dzisiaj w kolejnym w ramach Biegu Piastów długodystansowym biegu, tym razem na 25 kilometrów klasykiem. Różnice w czołówce u panów znikome, u Pań nieco większe, a i jest się z czego cieszyć, bo trzecie miejsce zajęła Emilia Romanowicz!

Komentarzy: 2

2018-03-04 11:25

Czytaj więcej
falla

Sprinty Pucharu Świata w Lahti wygrywają Falla i Pellegrino, awans Macieja Staręgi, Polki bez awansu [WYNIKI]

Po miesięcznej przerwie na Igrzyska Olimpijskie w Pjongcznag biegacze narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Dzisiaj w fińskim Lahti rozgrywane sa sprinty stylem dowolnym.

Komentarzy: 14

2018-03-03 10:45

Czytaj więcej
niskanen

PyeongChang: Iivo Niskanen zwycięzcą na 50 km stylem klasycznym. [WYNIKI]

Ostatnią konkurencją rozgrywaną w Pyeongchang w biegach narciarskich są biegi długie. Dziś na dystansie 50 km wystartowali panowie. Zwycięscą okazał się być Iivo Niskanen z Finlandii. Co więcej na podium nie znalazł się żaden reprezentant Norwegii. 

Komentarzy: 2

2018-02-24 10:00

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p