podmenu

 

Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Wyniki: Biegi narciarskie świat

marcisz

Uniwersjada: Ewelina Marcisz znów 4. Bieg pościgowy wygrywają Nechaevskaya i Rostovtsev [WYNIKI]

Kolejną konkurencją rozgrywaną na Uniwersjadzie był bieg pościgowy łyżwą na takim samym dystansie jak wczorajszy bieg klasykiem. Tak więc kobiety rywalizowały na dystansie 5km, a mężczyźni mieli do pokonania 10km. Wśród kobiet ponownie na 4. miejscu uplasowała się Ewelina Marcisz.

 

Komentarzy: 0

2017-01-31 09:11

Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata Juniorów w Park City: Polscy juniorzy daleko w sprincie, wygrywają Nekrasova i Brugger [WYNIKI]

Pierwszą konkurencją Mistrzostw Świata Juniorów rozgrywanych w Amerykańskim Park City był sprint techniką klasyczną. W kwalifikacjach najlepsi byli Norweg Petter Stakston i Antonia Fraebel z Niemiec, reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Pierwsze tytuły mistrzowskie trafiły w ręce Rosjanki Poliny Nekrasovej i Janoscha Bruggera z Niemiec.

 

Komentarzy: 18

2017-01-30 20:24

Czytaj więcej
marcisz

Uniwersjada, biegi klasykiem: Ewelina Marcisz otarła się o podium, Andrzej Pradziad najlepszym biało-czerwonym wśród panów [WYNIKI]

Pierwszą konkurencją biegową rozgrywaną w ramach Uniwersjady w Ałmatach są biegi dystansowe Pań i Panów w stylu klasycznym. Panie rywalizowały na 5 kilometrów, a panowie na 10. Tuż za podium znalazła się Ewelina Marcisz. Słabiej wypadli panowie - najlepszy był 36. Andrzej Pradziad.

Komentarzy: 4

2017-01-30 07:43

Czytaj więcej
starega

Maciej Staręga w 1/2 finału sprintu w Pucharze Świata w Falun [WYNIKI]

Puchar Świata w biegach narciarskich w ten weekend przeniósł się do szwedzkiego Falun. Dzisiaj sa rozgrywane sprinty indywidualne stylem dowolnym. Maciej Staręga, jedyny z Polaków, który przebrnął kwalifikacje awansował jako Lucky Looser (LL) do półfinału.

 

Komentarzy: 1

2017-01-28 14:10

Czytaj więcej

PŚ w Ulricehamn: Norwegowie bezkonkurencyjni w sztafetach

Norweżki wygrały rywalizację sztafet w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwedzkim Ulricehamn. W ich ślady poszli Norwegowie wygrywając w rywalizacji mężczyzn.

 

Komentarzy: 0

2017-01-22 12:46

Czytaj więcej
haratyk

Puchar Austrii w Ramsau, kolejny dobry bieg Mateusza Haratyka [WYNIKI OFICJALNE]

Drugi dzień Pucharu Austrii rozgrywanego w Ramsau to biegi pościgowe stylem dowolnym. Po raz kolejny w biegu seniorów bardzo dobrze pobiegł nasz pierwszoroczny junior Mateusz Haratyk (foto). W stawce 33 zawodników zajął 13 miejsce pokonując całą naszą kadrę młodzieżową.

Komentarzy: 13

2017-01-22 11:52

Czytaj więcej
haratyk

Kadra młodzieżowa startowała w Austrii, znakomity bieg Mateusza Haratyka

Kadra młodzieżowa startowała dziś w austriackim Ramsau. W zawodach Pucharu Austrii, ale w międzynarodowej obsadzie Mateusz Haratyk zajął 12. miejsce, uzyskując 74.44 FIS-punkty. Wygrał Białorusin Michail Semenov, a wśród pań najlepsza była jego rodaczka Yulia Tikhonova.

 

Komentarzy: 0

2017-01-21 18:00

Czytaj więcej
Bjoergen

PŚ w biegach w Ulricehamn: Marit Bjoergen wraca i… wygrywa, Alex Harvey zwycięża u panów [WYNIKI]

Wprawdzie można było się tego spodziewać, niemniej jednak Marit Bjoergen wciąż zachwyca. Po przerwie od startów pojawiła się w PŚ w Szwecji i pozostawiła w pokonanym polu rywalki na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. U panów na 15 kilometrów w tej samej technice triumf odniósł Alex Harvey.

Komentarzy: 0

2017-01-21 11:47

Czytaj więcej
Bury_Starega

PŚ Toblach: Niespodzianki w sprintach drużynowych kobiet i mężczyzn, obie polskie pary poza finałem [WYNIKI]

Nieudanie wypadly dla Polaków sprinty drużynowe stylem dowolnym we włoskim Toblach, żaden z duetów nie zdołał przebrnąć eliminacji i awansować do finałów zmagań, które przyniosły niespodziankę zarówno u Panów, gdzie zwycięstwo odnieśli Kanadyjczycy, jak i Pań, wśród których na czele znalazły się Rosjanki.

Komentarzy: 0

2017-01-15 16:23

Czytaj więcej
starega

Puchar Świata w Toblach: Maciej Staręga w półfinale, wygrywa Matveeva i Skar [WYNIKI]

Kolejny weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich to dwa dni rywalizacji sprinterów w austriackim Toblach. Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy rywalizują w sprintach indywidualnych stylem dowolnym, a jutro po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy walkę sprinterskich teamów także łyżwą. Dzisiaj na starcie zobaczyliśmy czwórkę naszych zawodników (panie nie startowały).

 

Komentarzy: 5

2017-01-14 15:53

Czytaj więcej

Kolejne zwycięstwo Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk odniosła kolejne zwycięstwo w biegu na 10km stylem klasycznym. Tym razem Polka wygrała w zawodach cyklu Pucharu Europy Wschodniej (EEC - Eastern Europe Cup) rozgrywanych w białoruskich Raubiczach.

 

Komentarzy: 0

2017-01-12 17:30

Czytaj więcej
tds

Ustiugow przechodzi do historii biegów narciarskich [WYNIKI]

Siergiej Ustiugow został pierwszym biegaczem, który od początku do końca Tour de Ski utrzymał plastron lidera cyklu. Wcześniej ze Stiną Nilsson wygrała bezapelacyjnie Heidi Weng.

Komentarzy: 0

2017-01-08 15:21

Czytaj więcej

Patronujemy - Patronujemy - Patronujemy

Bieg piastów Bieg Podhalański Bieg Jaćwingów Bieg Hetmański 14  lutego 2016 bieg lotnikow

Partnerzy - Partnerzy - Partnerzy

Biegi Górskie Winter Szus Beskidski Cross Tylko igrzyska Biathlon karpacz DZN Projektujemy, zakładamy, aranżujemy i pielęgnujemy ogrody z największą starannością. Szklarska Poręba Jamrozowa Polana Biegówki Bielsko polskie nartorolki partner nordiclife Encyklopedia sportu

Prawa autorskie © skipol.pl

S

k

l

e

p