Ankieta

Kto z reprezentacji Polski zaskoczył Cię najbardziej pozytywnie w tym sezonie?

Wyniki: Biegi narciarskie świat

Justyna 8 w łączonym.

23.02.2008, Falun, PŚ w biegach narciarskich, bieg łaczony kobiet (7,5kmCL+7,5kmF).Justyna Kowalczyk na półmetku dzisiejszego biegu łączonego zajmowała 4 miejsce.Pit stop (zmiana nart) zakończyła z dziesiątym czasem.Bieg zakończył się zwycięstwem Norweżki Astrid Jacobsen dla której było to 3 zwycięstwo w tym sezonie i trzecie w ogóle.Tym samym Norweżka wyprzedziła Polkę w klasyfikacji PŚ na dystansach, spychając ja na drugą pozycję.Drugie miejsce w dzisiejszym biegu zajęła Marit Bjoergen, a trzecie miejsce Finka Kaisa Saarinen.Nasza zawodniczka zakończyła rywalizację na 8 pozycji tracąc do Jacobsen 25,3 sekundy.Justyna utrzymała 4 pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.FOTO:AP/dziennik.plwyniki biegu, klasyfikacji generalnej i na dystansach w załacznikach

Autor: kace
Źródło: w

2008-02-23 12:31

Team sprinty w Libercu.

17.02.2008, Liberec, Puchar Świata w biegach, druzynowe biegi sprinterskie.W dzisiejszych team sprintach bardzo dobrze zaprezentowały się nasze młode zawodniczki Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec.Dziewczyny biegnąc po raz drugi w PŚ sprint drużynowy zajęły 12 pozycję, wyprzedzając min. zespoły USA, Czech, Słowacji i Ukrainy.Startowało 20 zespołów.Niestety tego samego nie mozna powiedzieć o panach.Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer w rywalizacji sztafet zajęli 22 pozycję (na 28 zespołów),przegrywając z dwoma zespołami USA, Estonią I i II, Kazachstanem itd.Gorzej jeszcze byc może, w końcu na razie wygrywają z Australią.Dla porządku, zarówno wśród panów jak i pań zwyciężyły zespoły Norwegii.na zdjęciu Sylwia I Kolawyniki w załączniku