oestberg

Kolejny weekend Pucharu Świata w biegach narciarskich to zawody w szwajcarskim Davos. Dzisiaj są tam rozgrywane biegi dystansowe stylem dowolnym, panie 15km, a panowie 30km. W zawodach startuje nasza kadra A.

Bieg kobiet zakończył się zwycięstwem Norweżki Ingvild Flugstad Oesteberg (na zdjęciu), która wyprzedziła o 7,9 sekundy swoją rodaczkę Heidi Weng i 0 16,7 sekundy Finkę Kristę Parmakoski.

W biegu startowały dwie nasze reprezentantki. Martyna Galewicz startująca w tym sezonie w wszystkich biegach Pucharu Świata zajęła 51 miejsce tracąc do Oestberg 3:49,3 minuty. Wracająca do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej Kornelia Kubińska została sklasyfikowana na miejscu 57 ze stratą 4:47,9 minuty.

Bieg mężczyzn wygrał Martin Johnsrud Sundby, który o 13,7s wyprzedził swojego rodaka Andersa Gloeersena. Na trzeciej pozycji, ze stratą 25,7s, uplasował się Fin Matti Heikkinen.

Czwarte miejsce zajął Simen Andreas Sveen, piąty był Alexander Legkov, a szósty Jens Burman ze Szwecji. Bohater gospodarzy Dario Cologna uplasował się na 10. miejscu.

Lepiej z dwójki naszych reprezentantów zaprezentował się, stawiający pierwsze kroki w rywalizacji seniorów, Dominik Bury, który zajął 61. miejsce. Jego strata do zwycięzcy to 6 minut 10,8 sekund, natomiast Jan Anolec, ze stratą 7:45,1 zajął 72. miejsce w stawce 77 zawodników.