kowalczyk justyna

Justyna Kowalczyk zajęła dzisiaj 13 miejsce w biegu łączonym 7,5 + 7,5 kilometra w kanadyjskim Canmore. Bieg wygrała Heidi Weng, przed Therese Johaug i kolejną Norweżką Astrid Jacobsen.

Justyna Kowalczyk krótko o biegu: wydolność wróciła, można jakąś walkę nawiązać. Trochę klasykiem mnie fantazja poniosła na początku, ale za to łyżwa szła jak piorun :)

 

Johaug przed Weng, Weng przed Johaug te dwa nazwiska wyświetlały się na wszystkich pomiarach czasu dzisiajszego biegu na dwóch czołowych miejscach. Panie zmieniały się na prowadzeniu biegnąc z przewagą 10 sekund nad resztą stawki.

Za prowadzącą dwójką było zdecydowanie ciekawiej, były Finki, Szwajcarka von Siebenthal była Czeszka Petra Novakova. Justyna Kowalczyk biegła cały czas w granicach 13 miejsca. Co ciekawe Jacobsen na półmetku rywalizacji, czyli po 7,5 kilometra klasykiem zajmowała dziewiąte miejsce tracąc do prowadzących koleżanek z reprezentacji prawie 20 sekund. Tuż za nią była Justyna Kowalczyk ze startą o 5 sekund większą.

 

Dystans łyżwą to już popis Jacobsen, która linię mety przecięła jako trzecia ze stratą 9,8 sekundy. Jednak jeszcze większą niespodzianką była przegrana Therese "Duracell" Johaug, która na finiszu musiał uznać wyższość swojej młodszej koleżanki. O czwartym miejscu w biegu musiał decydować foto finisz, walkę dwóch Finek Parmakoski i Kyloennen wygrała ta pierwsza. Szóste i siódme miejsce czyli Oestebrg i Niskannen dzieliło kolejne sześć dziesiątych sekundy. Działo się w Canmore oj działo. Kto przypomina sobie podobne biegi z początku sezonu może być zdziwiony niewielką przewagą Norweżek nad resztą zawodniczek.

Na uwagę zasługuje także wyniki Szwajcarki Natalie von Siebenthal, jej dziewiąta lokata w dzisiejszym biegu to powód do dumy dla Helwetów.

Jak pobiegła Justyna Kowalczyk. Myślę, że Justyna w Kanadzie odpowiada tym, którzy ją już skreślili, zajęła 13 miejsce tracąc ponad 40 sekund, co ciekawe miała równe straty w obu stylach. Za Justyną jest jeszcze min. Charlotte Kalla.

WYNIKI BIEGU

 

W kalsyfikacji Ski Tour Canada prowadzi Weng, przed Johaug i Jacobsen, Justyna Kowalczyk zajmuje 13 miejsce.

RANKING SKI TOUR CANADA

 

kace