rasnov

Pierwsza konkurencja biegowa Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym to sprinty stylem dowolnym na dystansie 1300 metrów. Do ćwierćfinałów awansowali Urszula Łetocha i Konrad Motor. Niestety oboje odpadli w biegach ćwierćfinałowych. W biegach juniorów Dominik Bury, Patryk Borkowski i Wojciech Fojcik odpadli w kwalifikacjach.

 

Finał w kategorii U-23 był pojedynkiem dwóch nacji, w biegu wystartowało trzech Francuzów i dwóch Szwedów plus reprezentant Szwajcarii. Mistrzem Świata w tej aktegorii został zwycięzca kwalifikacji Francuz Lucas Chanavat. Srebro dla Szweda Karla Johana Dyvika, brąz dla kolejnego reprezentanta trójkolorowych Jeana Tiberghiena.

Konrad Motor został sklasyfikowany na 26 miejscu, identycznie jak w ubiegłym roku na kazachskich Mistrzostwach Świata.

W 30 zawodników, którzy awansowali z kwalifikacji mieliśmy dwóch zawodników gospodarzy. Patrząc na wyniki w Pucharze Świata zawodników takich jak Pepene, czy Petricia widać, że Rumuni powoli budują swoją kadrę.

WYNIKI SPRINT MEN U-23

 

W kwalifikacjach sprintu juniorów reprezentowała nas trójka zawodników: Dominik Bury, Patryk Borkowski i Wojciech Fojcik. Najlepiej pobiegł zawodnik UKS Rawa Siedlce Patryk Borkowski, który zajął 46 miejsce tracąc do zwycięzcy Johanesa Klaebo z Norwegii 19,6 sekundy. Tuż za nim na 47 miejscu dobiegł Dominik Bury. 70 miejsce to Wojciech Fojcik ze startą prawie pół minutową.

Mistrzem Świata w tej kategorii został Johannes Hoesflot Klaebo (zwycięzca kwalifikacji). Medal srebrny dla koreańczyka może być sensacją, jednak jeżeli powiemy, że zawodnik nazywa się Magnus Kim, mieszka i trenuje w Norwegii, oraz jest trzykrotnym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer 2016 wszystko stanie sie jasne. Brąz dla Włocha Giacomo Gabrielli.

WYNIKI SPRINT JUNIOR MEN

 

 WYNIKI U-23 WOMEN               WYNIKI JUNIOR WOMEN

Konrad Motor zajął 16-ste miejsce w kwalifikacjach sprintu mężczyzn. W biegu zwyciężył Francuz Lucas Chanavat, przed swoim rodakiem Richardem Jouve i Szwedem Karlem-Johanem Dyvikiem. Niestety awans do ćwierćfinałów nie duał się reszcie naszych reprezentantów, Kamil Bury zajął 40 miejsce, Bartłomiej Rucki był 53, a Mateusz Chowaniak 62. W kwalifikacjach brało udział 71 zawodników. Konrad niestety nie awansował do dalszych biegów.

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Urszula Łętocha (LKS Wiśniowa Osieczany)  nasza jedynaczka w kategorii U-23 zajęła 29 miejsce w kwalifikacjach. w ćwierćfinale numer cztery, Ula przybiegła na piątym miejscu z identycznym czasem jak Norweżka Silje Theodorsen, neistety nasza zawodniczka na tym etapie pożegnałą się z dalszą rywalizacją.

WYNIKI KWALIFIKACJI

.

 kace