marcisz marcela

Sprinty stylem dowolnym w zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup w biegach narciarskich wygrali Marcela Marcisz i Czech Jan Barton. Trzecią lokatę wywalczyła Urszula Łętocha, gratulujemy zawodniczkom.

 

Sprinty kobiet były zupełnie polską rozgrywką, oprócz Marcisz i Łętochy w pierwszej szóstce zawodów mieliśmy tylko Barborę Klementovą z Czech, która zajęła drugie miejsce. 4, 5 i 6 miejsce zajęły kolejno Martyna Galewicz, Agata Warło i Kamila Boczkowska.

Marcela Marcisz pewnie wygrała kwalifikacje, równie dobrze poradziła sobie w ćwierć i pół finale. W finale wspólnie z Klemntowa odskoczyły rywalkom. Uciekałam Czeszce na podbiegach, ona dojeżdżała mnie na zjazdach, wiedziałam, że musze przypilnować sobie końcówki wyścigu. Na prostej przed metą mocniej popracowałam, wystarczyło na parę metrów przewagi na mecie- powiedziała Marcela.

Zapytana o wrażenia z zawodów stwierdziła - pogoda niezbyt udana, rano dosypało trochę świeżego śniegu co przysporzyło trenerom kłopotów ze smarowaniem. Później troszkę popadał deszcz, no i ta mgła. Na przekór pogodzie wyszli organizatorzy, których nalezy pochwalić. W ubiegłym roku w tym samym miejscu startowałam na Uniwersjadzie i żadnej różnicy w organizacji i przeprowadzeniu konkurencji nie zauważyłam. Naprawdę świetne zawody.

Zapytaliśmy także o dalsze starty w Slavic Cup-ie, Marcela na pewno wystartuje w następnych zawodach cyklu 9 i 10 stycznia w Zakopanem. Pytana o walkę w klasyfikacji generalnej cyklu nie odpowiedziała jednoznacznie, jednak pamiętajmy, że wygrana daje prawo startu w pierwszym periodzie (części) nastepnego Pucharu Świata.

Co jeszcze w biegu pań? Czwarte miejsce kolejnej "wiekowej" i nieperspektywicznej zawodniczki (wg PZN) czyli Martyny Galewicz. Powtórzymy więc nasz postulat, pozwólcie dziewczynom wystartować w Pucharze Świata. Piąta i szósta lokata to Agata Warło (kadra młodzieżowa) i Kamila Boczkowska. Boczkowska (SMS Karpacz)  to rocznik 1999, czyli pierwszoroczna juniorka B. Wynik wart zapamiętania. Dodajmy do tego 11-stą lokatę Natali Sewastynowicz, która jest jeszcze juniorką C. Czyżby nowa fala w biegach?

 

WYNIKI KOBIET/WOMEN

LISTA STARTOWA WOMEN 13.12.2015 (KLASYK)

 

W biegu mężczyzn niestety żaden z naszych reprezentantów nie zmieścił się w finale. Siódme i ósme miejsce zajęli bracia Kamil i Dominik Bury. Wygrał wspomniany wyżej Jan Barton, druga lokata to Chorwat Edi Dadic, najniższy stopień podium to zawodnik gospodarzy imprezy Miroslav Sulek. Reprezentanci naszej kadry młodzieżowej bracia Bury odpadli w półfinałach, przypomnijmy, że ćwierćfinały, półfinały i finał biegano w składach sześcioosobowych. Jak wypadła reszta naszych zawodników. 10 i 11 miejsce to Daniel Iwan Iwanowski i Wojciech Suchwałko. Pierwszy od lat próbuje przebić się do kadry, drugi z tej kadry został "wypisany". Kolejne lokaty w pierwszej dwudziestce to Andrzej Pradziad, Dawid Bril i Szymon Sikora. Z wyjątkiem tego ostatniego stara gwardia jeszcze nie oddaje pola młodzieży. W pierwszej 20-tce mamy aż 11 zawodników z Polski, sklasyfikowano na mecie aż 81 zawodników.

Dla nas największą niespodzianką zawodów i czarnym koniem (wg niektórych członków redakcji) był Chorwat Edi Dadic. Jesteśmy ciekawi jak zawodnik wypadnie jutro na dystansie.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN/MEN

LISTA STARTOWA MEN 13.12.2015 (KLASYK)

 

 Podium mężczyzn, od lewej Dadic, Barton i Sulek

 

foto.Ryszard Cybruch

/KaCe/