justyna kowalczyk

Justyna Kowalczyk zajęła dzisiaj 29 lokatę w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym w fińskiej Ruka. Bieg był drugim etapem trzyczęściowego cyklu inaugurującego Puchar Świata w biegach narciarskich Ruka Triple.

 

Bieg wygrała Norweżka Therese Johaug w czasie 11:23,8 minuty. Po wczorajszej absolutnej dominacji reprezentantek Norwegii dzisiaj było już ciekawiej. Druie miejsce dla kolejnej faworytki do wygrania w tym sezonie Kryształowej Kuli czyli Szwedki Charlotte Kalli, która straciła do Johaug 17,6 sekundy. Dalej mamy następną Szwedkę, trzecie miejsce dla Idy Inemarsdotter, któa zanotowała stratę w wysokości 25,4 sekundy.

Pierwsza dziesiątką kalsyfikacji to skandynawski pojedynek, w czołówce mamy jeszcze 4 Norweżki, Szwedkę i Finkę, tym bardziej na szacunek zaśługuje dziesiąta lokata Słowenki Alenki Cebasek.

Justyna Kowalczyk zajęła 29 miejsce ze stratą do zwyciężczyni 52,2 sekundy. Liczymy, jeżeli oczywiście zdrowie pozwoli na jutrzejszy bieg pościgowy na 10km stylem klasycznym.

 

Bieg ukończyło 86 pań, jako jedyna nie stanęła na starcie reperzentantka naszych południowych sąsiadów Czeszka Ewa Wrabcowa-Nyvltowa.

 

WYNIKI BIEGU

 

Jeszcze mała dygresja, jeżeli już w kadrze kobiet mamy tyle wolnych miejsc to może warto dać szansę Magdalenie Kozielskiej, Martynie Galewicz czy Marceli Marcisz.

 

/KaCe/