Krogh

Bezpieczne przewagi i mało emocji – to zapamiętamy z biegu na 15 km łyżwą w szwedzkim Östersund. Plusem jest, że na podium uplasowali się reprezentanci trzech krajów.

Norweg Finn Haagen Krogh triumfował w niedzielnych zmaganiach na trasach w Östersund. Dwudziestopięcioletni mistrz świata juniorów z 2010 roku o 13.5 sekundy wyprzedził Maurice'a Magnificata (Francja) i trzeciego na mecie, ulubieńca gospodarzy Marcusa Hellnera. Najlepszemu dziś narciarzowi pokonanie 15 kilometrów zajęło 32 minuty i 46 sekund.

W czubie tabeli wyników niemal tradycyjnie znalazło się wielu zawodników z Norwegii, w czołowej 15. uplasowało się ich aż siedmiu. Z wyjątkiem Hellnera w czołówce wylądował jeszcze tylko jeden gospodarz – Johan Olsson, który był 5. Pozostali biegacze z królestwa Trzech Koron spisali się poniżej oczekiwań fanów, w przeciwieństwie do Brytyjczyka Andrew Musgrave'a, który okazał się dziś szybszy m.in. od jednego z faworytów w Falun, Pettera Northuga.

Jedyny Polak w stawce Sebastian Gazyrek wyścig zakończył na 83. pozycji.