Bury D.

Kolejną konkurencją rozegraną w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Ałmatach był bieg łączony. Wśród pań na dystansie 5km CL + 5km F najlepsza okazała się Sofie Nordsveen Hustad z Norwegii, a wśród mężczyz na dystansie dwukrotnie dłuższym triumfował Rosjanin Alexey Chervotkin. Najlepszy z Polaków Dominik Bury był 14.

Na miejscu drugim 2 sekundy po Hustad, linę mety przekroczyła Victoria Carl z Niemiec, a na miejscu trzecim finiszowała Szwedka Ebba Andersson, strata 6,8s.

Kolejne dwa miejsca zajęły Rosjanki, na miejscu czwartym zmagania ukończyła Yana Kirpichenko, a piąta była Anastasia Sedova. Miejsce szóste przypadło Katharine Ogden ze Stanów Zjednoczonych.

Polki nie startowały.

Wśród mężczyzn kolejna odsłona Rosyjskiej dominacji, tym razem przypadło im całe podium. A stało się to za sprawą, oprócz wspomnianego Chervotkina, Ivana Yakimushkina, który był drugi ze stratą 1,6s oraz trzeciego Denisa Spitsova +2,5s.

W powtórzeniu wyczynu z poprzedniego biegu przeszkodził Norweg Eirik Sverdrup Augdal (strata 1:00,9), któremu udało się wyprzedzić Alexandra Bakanova. Miejsce szóste zajął Oskar Svensson ze Szwecji.

Najlepszy z Polaków Dominik Bury dotarł do mety na 14. miejscu 2:17,0 po zwycięzcy, Kamil Bury był 34., a Bartłomiej Rucki 62.