u-23

Włoszka Francesca Baudin i Norweg Sondre Turvol Fossli zostali Mistrzami Świata w kategorii U-23 w rozgrywanych dzisiaj w Kazachstanie sprintach stylem klasycznym. Trójka Polaków odpadła w ćwierćfinałach.

 

W finale pań oprócz wspomnianej Baudin ( na zdjęciu z lewej)  wystartowały jeszcze trzy reprezentantki Italii. Giulia Stuerz, która zdobyła brązowy medal oraz Greta Laurent zamykająca stawkę finalistek.

Medal srebrny wywalczyła Norweżka Silje Theodorsen.

Czwarta lokata dla Alisy Zimbałowej z Rosji, piąte miejsce to Niemka Laura Gimmler.

Złota medalistka Mistrzostw Świata w sprintach w tym sezonie tylko raz stała na podium zawodów FIS. W listopadzie 2014 wygrała sprinty stylem dowolnym we Włoszech. W MŚ U-23 w poprzednim sezonie w sprincie zajeła czwarte miejsce, Giulia Stuerz dzisiaj brązowa, poprzednie Mistrzostwa Świata U-23 rozgrywane we Włoszech w Val di Fiemme także zakończyła z brązowym medalem sprintu.

WYNIKI

 

Złoto panów wywalczył Fossli (na zdjęciu z prawej) przed swoim krajanem Sindre Skarem oraz Rosjaninem Emilem Wokujewem.

Skłąd finału uzupełnili Francuz Richard Jouve ( 4m.) kolejny z Norwegów Martin Nyenget oraz Amerykanin Benjamin Saxton.

Fossli dwukrotnie w tym sezonie startował w sprintach Puchar Świata i dwukrotnie doszedł aż do finału, kończąc na piątym miejscu w Davos i na szóstym w Otepaa. Brązowy medalista dzisiajszych zawodów Wokujew, to zawodnik który w Pucharze Świata startował tylko jeden raz, w poprzednim sezonie w Lahti, gdzie zajał 49 miejsce.

Ostatni w finale Amerykanin Saxton w Pucharze Świata jeszcze nie debiutował, starty w Kazachstanie to jego pierwsze w tym sezonie starty poza Ameryką Północną.

WYNIKI

 

Z czwórki naszych młodzieżowców, którzy stanęli na starcie dzisiajszych sprintów do ćwierćfinałów awansowali Urszula Łętocha, Paweł Klisz i Konrad Motor ( z piątym czasem), niestety na tym zakończyli udział w zawodach. Z nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać panowie zdecydowali się wystartować na nartach do łyżwy licząc na siłę swoich rąk.

Urszuła Łętocha została sklaSyfikowana na miejscu 27, Konrad Motor to lokata 26, a Paweł Klisz 29-ta.

 

Więcej o eliminacjach w artykule powiązanym poniżej.

 

/KaCe/