Kozielska_Magda_biegi_narciarskie_polska

Magdalena Kozielska wygrała zawody Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie. Trzecia wśród kobiet była Emilia Romanowicz. Również trzecie miejsce tyle, że wśród mężczyzn zajął Mateusz Chowaniak.

Kobiety rywalizowały na dystansie 5km techniką klasyczną. Drugie miejsce zajęła zawodniczka gospodarzy Barbora Klementova tracąc 25,5s. Trzecia Emilia Romanowicz do Magdy straciła 39.8s.

Na miejscu czwartym sklasyfikowana została Martyna Galewicz, piąta była Daria Krupa, a czołową szóstkę zajęła zawodniczka ze Słowacji Eva Segecova.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze Katarzyna Stokfisz - 7 i Joanna Rysula - 9.

W biegu mężczyzn na 10km klasykiem zwyciężył Andrej Segec, 36s przed Michalem Polacko, obaj Słowacja. Mateusz Chowaniak, który był trzeci stracił do zwycięzcy 47,1s.

Kolejne miejsca w czołowej szóstce dla Słowaków, piąty był David Brunn, piąty Jan Holiga, a szósty Rudolf Michalovsky.

Na siódmym miejscu uplasował się Dawid Bril, a dziewiąty Wojciech Suchwałko.

Szkoda tylko, że zawody mające rangę Pucharu Kontynentalnego w biegach narciarskich mają tak słabą obsadę...