kozielska

Andrej Segec oraz Barbora Klementova okazali się najlepsi w sprincie stylem dowolnym rozgrywanym na trasach w Szczyrbskim Plesie.  Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy UKS Regle Kościelisko Magda Kozielska i Mateusz Chowaniak, którzy zajęli 2. miejsca.

Słowak Andrej Segec wygrał sprint na 1.6 km techniką dowolną. Drugie miejsce zajął zawodnik UKS Regle Kościelisko Mateusz Chowaniak, a najniższy stopień podim zajął Martin Kapso. Skład finału uzupełnili Andrzej Pradziad (4) oraz Słowacy  David Brunn i  Jan Holiga. Bieg ukończyło 24. zawodników.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji mieliśmy jeszcze dwóch Polaków, siódme miejsce zajął Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze, dziewiąte Wojciech Suchwałko z KS Obidowiec Obidowa.

W sprincie kobiet zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Barbora Klementova. Bardzo dobre drugie miejsce zajęła Magdalena Kozielska, a trzecie Eva Segecova. Na czwartej pozycji uplasowała się Emilia Romanowicz, piąta była Katarzyna Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski, a stawkę finalistek uzupełniła szósta zawodniczka Lucia Matuskova.

Siódme miejsce zajęła Joanna Rysula, Daria Krupa ukończyła rywalizację na miejscu 9-tym.