Alexey

Kazach Alexey Poltoranin wygrał bieg na 10km techniką klasyczną rozgrywany w Toblach. Był to czwarty etap Tour de Ski. Liderem cyklu pozostał Petter Northug.

Niekonwencjonalna strategia Kazacha, który cały dystans pokonał pchając na nieposmarowanych na trzymanie nartach do łyżwy, przyniosła znakomite rezultaty. Dzięki niej udało się na zjeździe odrobić stratę (10,6s) do Rosjanina Evgenija Belova, a nawet uzyskać pół sekundy przewagi na mecie.

Na miejscu trzecim uplasował się Norweg Martin Johnsrud Sundby, tracąc do zwycięzcy 4,2s.

Tuż za podium uplasował się Calle Halfvarsson (+9,4s) ze Szwecji, miejsce piąte wywalczył Szwajcar Dario Cologna (14,3s), a czołową szóstkę zamknął kolejny Szwed Daniel Richardsson, który również zastosował taktykę biegu na "gołych" nartach.

Na miejscu siódmym zakończył bieg dotychczasowy lider Tour de Ski Petter Northug, który do zwycięzcy stracił 22,8s.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kreczmer, który zajął miejsce 53 ze stratą nieco ponad półtorej minuty. Maciej Staręga został sklasyfikowany na miejscu 61, Sebastian Gazurek był 68, a Jan Antolec 70.

W klasyfikacji Tour de Ski Petter Northug utrzymał prowadzenie, jednak jego przewaga nad drugim Martinem Johnsrud Sundby zmalała do tylko 1,5sek. Na trzecie miejsce awansował Evgeniy Belov, a jego strata to 6,4s.