tchekaleva

Wczoraj w rosyjskim Krasnogorsku odbyły się biegi stylem dowolnym - na 10 kilometrów kobiet i 15 kilometrów mężczyzn. Tym razem na starcie pojawiło się w sumie 258 zawodniczek i zawodników. Wygrali: Yulia Tchekaleva i Konstantin Glavatskikh.

 

Na starcie biegu na 10 km stanęło aż 99 pań, same Rosjanki. Yulia Tchekaleva (czas 28.03,00) wyprzedziła drugą na mecie Natalię Zhukovą o zaledwie 2,5 sek. Trzecia była inna kadrowiczka ze Sbornej: Anastasia Dotsenko (+16,2).

WYNIKI BIEGU KOBIET NA 10 KM STYLEM DOWOLNYM

 

U panów na starcie pojawiło się aż 159 zawodników; dwaj Ormianie i 157 Rosjan. Wygrał Konstantin Glavastskikh (czas: 38.37,9). Drugi był Raul Shakirzianov (+6,3), a trzeci - Petr Sedov (+18,6).

 

Cała trójka, która w tym sezonie nie startowała jeszcze w zawodach Pucharu Świata, pokazała swoim kolegom z kadry, że będą jeszcze walczyli o miejsce w kadrze na kolejne starty.

WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN NA 15 KM STYLEM DOWOLNYM

 

To jeszcze nie koniec zawodów w Krasnogorsku. Jutro (sobota, 27 grudnia) odbęda się tutaj sprinty stylem klasycznym, a w niedzielę, 28 grudnia - biegi dystansowe klasykiem na 15 (kobiety) i 30 km (mężczyźni).

 

/huc/

 

fot. www.flgr.ru

Yulia Tchekaleva biegnie po zwycięstwo na 10 km stylem dowolnym. Jak widać na zdjęciu - warunki śniegowe w Krasnogorsku są znacznie lepsze niż w Polsce, czy zachodniej Europie...