parfenov

W środę 24 grudnia większość z nas zasiadła przy wigilijnym stole, natomiast w Rosji i Kazachstanie odbyły się zawody narciarskie i to przy bardzo dużej frekwencji. Na starcie pojawili się także zawodnicy znani z zawodów Pucharu Świata. Przyjrzyjmy się wynikom.

Zacznijmy jednak od przypomnienia, że prawosławna Wigilia dopiero za kilkanaście dni, stąd zawody 24 grudnia w Rosji to sprawa normalna.

ALMATY

Zacznijmy od Kazachstanu i zawodów FIS w Almaty. Wczoraj odbyły się tam biegi dystansowe stylem dowolnym.

U pań na 5 km wygrała Anastassiya Slonova z czasem 15.01,8. Druga była Viktoriya Lanchakova (+15.1), a trzecia Yelena Kolomina (+16.9). Wszystkie to oczywiście reprezentantki Kazachstanu.

WYNIKI BIEGU KOBIET NA 5 KM ST. DOWOLNYM

Panowie ścigali się na 10 km. Tutaj najlepszy okazał się Olzhas Klimin - 24.07,5. Drugi był Yevgenij Velichko (+0,5), a trzeci Sergey Malyshev (+11,3).

WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN NA 10 KM ST. DOWOLNYM

Dziś w Kazachstanie przerwa, a jutro w Almaty odbędą się biegi łączone - 10 km kobiet oraz 20 km mężczyzn.

KRASNOGORSK

W rosyjskim Krasnogorsku w ramach Pucharu Europy Wschodniej rozegrano wczoraj sprinty stylem dowolnym i to przy bardzo dużej frekwencji.

Wśród pań na starcie pojawiły się aż 92 zawodniczki! Wygrała Natalia Matveeva, przed Anastasią Dotsenko oraz Evgenią Shapovalovą (wszystkie Rosja).

WYNIK SPRINTU STYLEM DOWOLNYM KOBIET

U mężczyzn na starcie stanęło... 172 zawodników! Bardziej doświadczonych kolegów pogodził Andrey Parfenov (na zdjęciu), który do tej pory ma na swoim konice tylko jeden start w Pucharze Świata - w 2013 roku w Sochi.

Drugi był Anton Gafarov, a trzeci Mikhail Kulkin. Tuż za podium uplasował się Nikita Kriukov.

WYNIKI SPRINTU STYLEM DOWOLNYM MĘŻCZYZN

Dziś w Krasnogorsku biegi dystansowe stylem dowolnym - 10 km kobiet oraz 15 km mężczyzn.