PawełKlisz

Podczas gdy trwały inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kuusamo w dwóch miejscowościach Europy rozegrano biegi z udziałem naszych zawodników. W szedzkim Idre startowali Paulina Maciuszek i Paweł Klisz, we Włoszech w Riale - Val Formazza Mariusz Dziadkowiec Michoń.

 

Panie w Idre startowały na dystansie 6,6 kilometra. Paulina Maciuszek zajęła piąte miejsce ze stratą 14,9 sekundy do zwyciężczyni Elin Mohlin (SWE).

Paweł Klisz na dystansie 9,9 kilometra stracił do Antona Lindblada, który uzyskał najszybszy czas - 1:58 minuty. 

Drugi trener kadry A, Kamil Fundanicz, pod którego opieką startowali zawodnicy tak podsumował zawody - Paulina zajeła 5 pozycję, a Paweł dopiero 32. Mogło byc zdecydowanie lepiej, gdyby nie smarowanie,które delikatnie mówiąc zawalilismy. Myślę, że Paulina mogła spokojnie wygrac te zawody, a Paweł mogł być w pierwszej trójce, biorąc pod uwagę fakt, że tydzień wcześniej zdecydowanie zwyciężył z Horyną, który zajął tutaj  3 lokatę.  Jeśli chodzi o organizację, to była zdecydowanie lepsza niż w czasie sobotnich sprintów. Choc nie taka jak wymagaja przepisy FIS.

W tej chwili trener i dwójka zawodników znajduje się już z resztą naszej reprezentacji w Lillehamer.

 

Paulina Maciuszek na zdjęciu z Jakuszyc (PŚ 2014)

 

W tym samym czasie we Włoszech rozgrywano zawody FIS-owskie w Riale (przeniesione z Santa Cateriny). W zawodach wystartował przebywający na zgrupowaniu w Livigno Mariusz Dziadkowiec Michoń ( na zdjęciu poniżej) z klubu Śnieżka Karpacz. Mariusz w drugim dniu zawodów na dystansie 15 kilometrów klasykiem zajął 26 miejsce, w kategorii U-23 (młodzieżowcy) był siódmym zawodnikiem na liście wyników.

Zawody zostały rozegrane w odległości 300 kilometrów od Livigno, miejsca, w którym trenowały kadra młodzieżowa i kadra B...

 Na zdjęciu Mariusz Dziadkowiec Michoń z ubiegłorocznej La Sgambedy

 

/KaCe/