justyna kowalczyk

Justyna Kowalczyk wygrała w Muonio sprint stylem klasycznym! Druga z Polek Sylwia Jaśkowiec dobiegła 6. Przez kwalifikacje nie przebrnął Maciej Kreczmer.

Pierwsze zawody z udziałem naszych reprezentantek w biegach narciarskich nie mogły zakończyć się chyba lepiej. Justyna Kowalczyk wygrała, a Sylwia Jaśkowiec, która awansował do finału jako LL, zajęła w nim szóste miejsce. Dwie Polski w finale sprintów, biorę w ciemno!

Drugie miejsce w finale wywalczyła faworytka gospodarzy Anne Kyllonen, trzeci stopień podium dla Leeny Nurmi. Na czwartym miejscu dobiegła także Finka Laura Mononen, piąta lokata dla Norweżki Silje Theodorsen i stawkę finalistek zamyka Sylwia Jaśkowiec.

Sprint mężczyzn był wewnetrzną sprawą Finów. Wygrał Ari Luusua, przed Matiasem Strandvallem i Lauri Vuorinenem. Vuorinen co ciekawe zajął dopiero dziewietnaste miejsce w eliminacjach. Kolejne lokaty w finale wywalczyli Toni Ketelae, Hiroyuki Miyazawa (JPN) i Estończyk Raido Rankel.

TAK BYŁO W KWALIFIKACJACH

Wygrała oczywiście Justyna Kowalczyk. Kolejne lokaty należą do zawodniczek gospodarzy, drugi czas należy do Kristy Parmakoski, bohaterki naszego niedawnego wywiadu, kolejne miejsca zajęły Leena Nurmi, Anne Kyllonen, Maria Grundvall i Laura Monnonen. Na siódmym miejscu mamy Sylwię Jaśkowiec.

Bieg kwalifikacyjny panów wygrał jeden z faworytów Estończyk Peeter Kummel z czasem 3:08,43. Kolejne miejsca to trzech Finów: Matias Strandall, Ari Luusua i Martti Jylhae. Piąta lokata dla Estończyka Marka Kilpa, szóstkę zamyka kolejny zawodnik Suomi Toni Ketelae.

Do ćwierćfinałów nie awansował nistety Maciej Kreczmer, jego czas 3:20,39 pozwolił na zajęcie dalekiej 38. lokaty.