kanada

W poniedziałek w kanadyjskim Canmore rozegrano biegi stylem dowolnym na dystansie 7,2 km kobiet i 10,8 km mężczyzn. Wśród pań tryumfowała kanadyjska biathlonistka Rosanna Crawford. Bieg panów wygrał Devon Kershaw.

 

Na pętli liczącej 1800 metrów wystartowało łącznie 101 zawodniczek i zawodników z Kanady i USA. W biegu pań Crawford (na zdjęciu poniżej) uzyskała 3,6 sekundy przewagi nad reprezentantką USA Elizabeth Stephen i 11,7 sekundy nad kolejną kanadyjska biathlonistką Ziną Kocher. Piątą lokatę zajęła Ida Sargent, a na 7 miejscu sklasyfikowano Jessicę Diggins. Bieg ukończyło 37 zawodniczek.

 

Kanadyjka była bardzo zadowolona ze swojego wyniku i konfrontacji z biegaczkami – wylosowałam numer startowy w końcu stawki i wszystkie dziewczyny miałam przed sobą, uwielbiam takie biegi gdzie mogę ścigać rywalki – powiedziała Crawford portalowi fasterskier.com. Po dwóch tygodniach ciężkich treningów na nartorolkach było to coś zupełnie odmiennego i ożywczego – dodała zwyciężczyni biegu.

 

WYNIKI KOBIET

 

Bieg panów to zwycięstwo Devona Kershawa (zdjęcie u góry, po prawej). Drugie miejsce ze stratą 5,1 sekundy zajął weteran amerykańskiej kadry Kris Freeman, który początkowo tracił do Kanadyjczyka prawie 15 sekund, jednak na ostatnich kółkach zaczął niwelować stratę.  - Trochę zabrakło dystansu, na trasie było bardzo ciasno, ale nie mogę narzekać na rywali, nikt nikomu nie przeszkadzał i nie zajeżdżał drogi. Czy traciłem sekundy na wyprzedzaniu, nie wiem, zresztą nawet w Pucharze Świata zdarzają się zawody na coraz krótszych pętlach, więc narzekanie na tą trasę jest pozbawione sensu - skomentował Amerykanin.

 

Najniższy stopień podium obsadził kanadyjski biathlonista Brendan Perras, który stracił do lidera 30,8 sekundy. Brendan stwierdził po zawodach, że rywalizacja i niewielka strata czasowa do takich gwiazd jak Kershaw i Freeman to powód do zadowolenia i wielka przyjemność skonfrontowania się w bezpośredniej walce. Zauważył także , że podium zajęli dziadkowie, cała trójka to najstarsi zawodnicy w stawce biegaczy narciarskich biorących udział w zawodach. Szóste miejsce zajął Noah Hoffman, Andrew Newell został sklasyfikowany na 13 miejscu z prawie półtoraminutową stratą. Rywalizację ukończyło 64 zawodników.

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

źródło: fasterskier.com

foto: Noel Rogers/Bow Valley Photography

 

/KaCe/