adrien backscheider

Dzisiejszy bieg łączony 15km Cl/15km F zwyciężył po sprinterskim finiszu Adrien Backscheider. Przez chwilę nie było wiadomo czy wspomniny Franuz czy jego rodak Damien Tarantola zdobył złoty medal. Trzecie miejsce ze staratą 6,3sek zajął Norweg Daniel Stock.

Kolejne miejsa obok podium zajęli pozotali Norwegowie. Czwarty był Mathias Rundgreen ze stratą 18,6sek, piąte miejsce zajął Sindre Bjoernstad Skar + 23,2sek, a szósty był Martin Loewstroem Nyenget +24,6sek. W końcówce biegu najpierw upadł Sindre Skar przekreślając swoje szanse na wygraną, a następnie tuż przed wjazdem na ostatnią prostą wywrócił się jadący na drugiej pozycji Rosjanin Kirill Vichuzhanin. Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant Armeni Sergey Mikayelyan zajmując 9. lokatę.

Najlepiej z Polaków wypadł Paweł Klisz kończąc bieg na 39. pozycji + 6min 5sek. Konrad Motor został zdublowany (złamał kijek, dłuższy czas biegł z jednym). Pozostali nasi reprezentanci czyli Mateusz Ligocki i Mariusz Dziadkowiec-Michoń nie ukończyli biegu.