Motor Konrad

Reprezentant Finlandii Iivo Niskanen zdobył złoty medal Mistrzostw Świata do lat 23 w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym rozgrywanym w Val di Fiemme. Drugie miejsce zajął Rosjanin Sergey Ustyugov, a trzecie Norweg Mathias Rundgreen. Najlepszy z Polaków, Konrad Motor, zajął 20. pozycję.

Młodszy brak Kerttu Niskanen od początku narzucił mocne tempo. Już na pierwszym punkcie pomiaru czasu na 2,3 km Fin miał przewagę ponad ośmiu sekund nad rywalami. Jedynym zawodnikiem, który był w stanie nadrabiać nad Niskanenem, był złoty medalista w sprincie, Sergey Ustyugov, który do zwycięzcy ostatecznie stracił 17,4 sekundy. Bardzo ciekawa walka toczyła się o ostatnie miejsce na podium pomiędzy trzema biegaczami: Rundgreenem, Ermilem Vokuevem z Rosji i reprezentantem gospodarzy, Maicolem Rastellim. Z tego korespondencyjnego pojednyku o brązowy medal zwycięsko wyszedł pierwszy z nich. Norweg do Niskanena stracił 27,6 sekund.

Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się Konrad Motor. Zawodnik AZS AWF Katowice uplasował się na 20. miejscu ze stratą 2:31,3 sekund do zwycięzcy. Warto dodać, że Motor miał okazję piastować pozycję lidera na mecie, wyprzedzając po emocjonującym pojedynku Gleba Retivykha z Rosji. Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca poza czołową trzydziestką: Paweł Klisz +3:01,8 ukończył bieg jako 33., Mateusz Ligocki +4:35,8 był 58., a Mariusz Dziadkowiec-Michoń +4:54,2 był 63.