Ewelina Marcisz

Za nami również pierwsze zawody kobiet w ramach Mistrzostw U23. W sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Dolinie Płomieni w Val di Fiemme zwyciężyła Elisabeth Schicho! Ewelina Marcisz w swoim ćwierćfinale zajęła miejsce 6. Ostatecznie Polka zakończyła zmagania na 30. pozycji.

 

Kwalifikacje:


Jessie zwyciężyła w eliminacjach do sprintu U23 rozgrywanego stylem łyżwowym w Val di Fiemme. Drugie miejsce zajęła znana Gaia Vuerich z Włoch, a trzecie miejsce jej rodaczka, czyli Greta Laurent.

Jedyną Polką, która startowała w tej konkurencji była Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Kiedy Ewelina dotarła do mety, to utrzymywała się początkowo ze swoim czasem na 29. pozycji, a następnie przez długi okres na 30. miejscu i dotrwała na tym miejscu do samego końca eliminacji! Oznacza to, że Polkę ujrzymy w ćwierćfinale sprintu młodzieżowców w Fiemme!

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

 

Ewelina Marcisz zaprezentowała się w pierwszym ćwierćfinale, a jej rywalkami były: Jessica Diggins, Daria Godovanichenko, Giulia Stuerz, Julia Svan oraz Heidi Widmer.

 

Finały:

 

Złoto, a zarazem życiowy sukces, osiągnęła Elisabeth Schicho z Niemiec, która na ostatniej prostej wyprzedziła specjalizującą się w sprintach rozgrywanych właśnie stylem łyżwowym, doskonale znaną Jessie Diggins. Brązowy medal powędrował do rewelacyjnej dziś Włoszki Giulii Stuerz.

 

Warto wspomnieć, że w pierwszym półfinale kobiet Jessica Diggins, na ostatniej długiej prostej, została właśnie ograna przez Giulie Stuerz oraz Elisabeth Schicho. W finale Niemka i Amerykanka dosyć szybko uciekły reszcie stawki, ale na finiszu to Elisabeth okazała się lepsza. Czwarte miejsce w finale zajęła Włoszka Francesca Baudin, piąte Marika Sundin, a szóste Nika Razinger

 

Ewelina Marcisz w swoim ćwierćfinale zajęła 6. miejsce. Na pierwszym podbiegu wyprzedziła Julie Svan i dłuższy czas biegła na 5. pozycji, ale na stadionie Lago di Tesero została wyprzedzona przez wspomnianą reprezentantkę Szwecji, córkę Gunde Svana. Ostatecznie Polka zakończyła zmagania na 30. miejscu.

 

WYNIKI

 

Piotr Walkowiak